Audi spustilo výrobu svojho prvého elektromobilu E-tron

0

Automobilka Audi spustila včera hromadnú výrobu svojho prvého sériového elektromobilu e-tron. Zaujímavosťou je, že toto elektrické SUV sa začalo produkovať skôr, ako bolo oficiálne predstavené. Kedy bude novinka odhalená a čo nám ponúkne?

Audi e-tron malo byť pôvodne predstavené minulý mesiac v belgickom Bruseli. Z dôvodu zatknutia šéfa automobilky kvôli kauze „Dieselgate“ sa však predstavenie posunulo na 17. septembra. Audi nám však začiatkom júla oficiálne odhalilo interiér vozidla, a to na podujatí v Kodani.

Svetový unikát 1

Nemecká automobilka taktiež stihla odprezentovať svetový unikát v podobe virtualných zrkadiel. Audi e-tron bude totiž prvým automobilom, ktorého postranné spätné zrkadlá budú nahradené kamerovým systémom. Bude sa však jednať o voliteľnú položku, ktorá bude dostupná na trhoch, kde povoľuje ich používanie legislatíva.

Svetový unikát 2

Audi e-tron sa bude ako prvý masovo vyrábaný prémiový model produkovať v továrni s certifikáciou neutrálnej bilancie emisií CO2. Modernizovaný bruselský závod Audi využíva na svoju prevádzku energiu z obnoviteľných zdrojov, pričom k ekologickej neutralite mu napomohli aj ďalšie environmentálne projekty.

Automobilka Audi kládla dôraz nielen na ekologickosť výroby elektromobilu e-tron, ale aj kvalitu výroby. Jej zamestnanci totiž absolvovali dokopy viac ako 200 000 hodín na školeniach vzťahujúcich sa k výrobe novinky.

Audi e-tron – predpokladané špecifikácie

Nasledujúce špecifikácie uvádzala automobilka Audi v prípade svojich prototypov. Tie by sa však nemali výraznejšie líšiť od špecifikácií sériového modelu.

Rozmery (d/š/v): 4 880 mm/1 930/1 540 mm
Rázvor: 2 930 mm
Koeficient odporu vzduchu: 0,25
Pohon: elektrický, obe nápravy (4 x 4)
Batéria: 95 kWh
Dojazd: 500 km (NEDC)
Nabíjanie: z 0 na 100 % za 50 30 minút pri 150 kW zdroji (aktualizácia)
Výkon: 320 kW, krátkodobý špičkový: 370 kW, 800 Nm
Maximálna rýchlosť: 210 km/h
Zrýchlenie (0 – 100 km/h): 4,6 sekundy

Odhalenie online

Oficiálne odhalenie modelu Audi e-tron, ktoré prebehne v San Franciscu 17. septembra od 17:30 tamojšieho času, je možné sledovať aj online prostredníctvom stránky e-tron.audi.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi predstavilo úžasné elektrické superauto na okruhy aj bežné cesty
Množstvo detailných záberov Mercedesu EQC, deň pred jeho odhalením
Pozeráme sa na špionážne zábery elektrického SUV Ford Mach 1?

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Audi

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár