Audi predstavilo závodný elektromobil, ktorý bol pôvodne navrhnutý pre hru Gran Turismo

0

Elektromobil Audi e-tron Vision Gran Turismo vznikol pôvodne ako virtuálne digitálne vozidlo pre hru Gran Turismo. Teraz Audi predstavilo skutočné koncepčné vozidlo. To bude najskôr slúžiť ako „zážitkové pretekárske taxi“ v rámci seriálu Formula E. Neskôr sa dostane aj na pretekárske trate.  

Plne elektrický závodný špeciál Audi e-tron Vision Gran Turismo sa najskôr objavil v hre Gran Turismo pre platformu Play Station. A to pri príležitosti 15. výročia tejto kultovej závodnej hry. No a včera automobilka Audi prestavila reálny koncepčný model.

„Zážitkové pretekárske taxi“ pre Formulu E

Prototyp Audi e-tron Vision Gran Turismo bude najskôr slúžiť ako sprievodné vozidlo šampionátu Formula E, kde bude voziť návštevníkov po známych metských tratiach ako „zážitkové“ vozidlo. Záujemcovia sa budú mať možnosť zviesť už v rámci najbližšieho podujatia v Ríme. To sa uskutoční 14. apríla.

„Zážitkové pretekárske taxi“ bude k dispozícii na všetkých európskych pretekoch šampionátu. Finálna verzia Audi e-tron Vision Gran Turismo bude časom nasadená aj do reálnych pretekov. Z tohto pretekárskeho konceptu by mohol vychádzať športovo ladený elektrický sedan Audi e-tron GT, ktorý príde na trh v roku 2020 (poznámka redakcie).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi nám poodhalilo konkurenta Tesly Model S a zverejnilo cenu konkurenta Modelu X
Audi ukázalo v Ženeve elektromobil e-tron quattro, ktorý príde na trh ešte tento rok
Audi Q8 concept: Kríženec Modelu X a Q7 príde na trh už čoskoro

Audi e-tron Vision Gran Turismo – špecifikácie

Prototyp Audi e-tron Vision Gran Turismo poháňajú 3 elektromotory, každý o výkone 200 kW. Jeden má na starosti prednú nápravu a dva zadnú. Jedná sa tak o „štvorkolku“. Celkový systémový výkon je 600 kW (815 k).

Pohotovostná hmotnosť závodného elektromobilu je len 1 450 kg, čo znamená pomer výkon/hmotnosť 1,78 kg na 1 konskú silu. Vozidlo má ideálne rozloženie hmotnosti náprav v pomere 50:50. Audi udáva zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 2,5 sekundy. Bolo by tak veľmi zaujímavé sledovať „drag race“ závod medzi týmto „GéTé-čkom“ a Teslou Model S P100D.

Zdroj: Audi 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár