Kompaktné elektrické SUV od Audi na prvej fotografii + nové info

0

Koncom minulého roka sme sa dozvedeli, že Audi chystá aj menšie a dostupnejšie elektrické SUV. Aktuálne máme k dispozícii prvú fotografiu tohto modelu, ako aj nové informácie. Tie sa týkajú aj chystaného elektrického CUV e-tron Sportback.

Autoweek prináša prvú fotografiu kompaktného elektrického SUV od Audi (viď titulka), ktorú sa mu podarilo získať počas uvádzania modelu e-tron na holandský trh. Fotografia toho síce viac zahaľuje, ako odhaľuje, avšak zdá sa, že minimálne koncepčné vozidlo bude mať agresívne a výrazne krivky.

Oficiálne odhalenie v marci

Andreas Mindt, šéf dizajnu pre exteriér vozidiel Audi, sa na podujatí vyjadril, že kompaktné SUV predstavia už na marcovom autosalóne v Ženeve. Je to vraj „menší e-tron“, ktorý sa má postarať o veľké predajné čísla. Ako prvý elektromobil značky bude postavený na koncernovej platforme MEB.

Veľkosťou sa má elektrická novinka zaradiť medzi modely Q2 a Q3. Z časti by tak mohla konkurovať modelom ako Hyundai Kona Electric či Kia e-Niro. Ponúkne však zrejme viac „luxusu“, takže môžeme pravdepodobne očakávať vyššiu cenovku.

Dojazd od 300 km?

V súvislosti s batériou sa spomína kapacita 45 až 50 kWh, čo by mal byť základ pre platformu MEB. Tá by mala vozidlu zabezpečiť dojazd okolo 300 km (WLTP). Pravdepodobný je však aj variant s väčšou batériou, ktorý by mohol ponúknuť dojazd do 450 km (WLTP).

Podľa šéfdizajnéra Audi, Marca Lichteho, bude čerpať niektoré dizajnové prvky z modelu Audi e-tron GT. Týkať sa to má napríklad masky, otvorov pre prívod vzduchu či bočných línií.

Audi e-tron Sportback

Autoweek taktiež uverejnil fotografiu, na ktorej by sa mala nachádzať predprodukčná či produkčná verzia modelu Audi e-tron Sportback. Tá bude predstavená neskôr v tomto roku, pričom „sériovka“ má prísť na trh budúci rok. Podľa Mindta má byť finálna verzia veľmi podobná predstavenej štúdii.

audi e-tron sportback

Zdroj: Autoweek.nl

Zdroj: Carscoops, titulná fotografia: Autoweek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi chystá elektrický hatchback. Bude najdostupnejším elektromobilom značky
Audi ponúkne lacnejšiu aj rýchlejšiu verziu svojho elektrického SUV e-tron
Audi e-tron sa nabíja v skutočnosti extra rýchlo. Rýchlejšie ako na papieri

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár