Audi e-tron Scooter: Kríženec elektrickej kolobežky a skateboardu

0

Elektromobilita nie je len o elektrických automobiloch, čoho najnovším dôkazom je Audi e-tron Scooter. Ide pritom o kríženca elektrickej kolobežky a skateboardu, ktorý spadá do kategórie vozidiel pre tzv. mikromobilitu. Čo ponúkne a za koľko?

Výrobca o svojej elektrickej novinke tvrdí, že kombinuje to najlepšie z elektrickej kolobežky a skateboardu. Audi e-tron Scooter má byť pritom určený na športovú jazdu. Takže bude zrejme vyžadovať určité jazdecké zručnosti, aj keď Audi tvrdí, že vyniká ovládateľnosťou.

Jazdec má mať pocit, ako by surfoval na vlnách. Má pritom jednu ruku voľnu, keďže časť, ktorá pripomína riadidlá kolobežky, slúži na pridržiavanie. V nej je zabudovaná batéria, elektronika, displej ukazujúci stav batérie a otočný mechanizmus, ktorý slúži ako akcelerátor a brzda.

Používateľ tohto elektrického kríženca tak môže voľnou rukou ukazovať patričné signály pri jazde v bežnej premávke. Samotné riadenie prebieha podobne ako pri skateboarde. A to prenášaním hmotnosti tela na jednu či druhú stranu.

Špecifikácie a výbava

Audi e-tron Scooter váži 12 kg, pričom sa dá zložiť tak, aby ho bolo možné prevážať napríklad v kufri auta alebo v MHD. Výrobca pritom dodáva, že „elektro-kríženec“ by sa mohol nabíjať priamo v kufri vozidla, a to prostredníctvom vyhradenej zásuvky.

Dojazd vozidla je 20 km, aj vďaka rekuperačné systému. Jeho maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 20 km/h. A to sú horšie parametre ako v prípade podstatne lacnejšej elektrickej kolobežky od Xiaomi, ktorá sa teší veľkej obľube.

Audi myslí aj na bezpečnosť, preto vozidlo obsahuje „nožnú hydraulickú brzdu“, LED svetlomety, denné svietenie a brzdové svetlo. Integrované Bluetooth rozhranie navyše umožňuje individuálne prispôsobenie jazdných charakteristík a poskytuje ochranu proti krádeži.

Cena a dostupnosť

Ako sa dalo čakať, Audi e-tron Scooter nebude žiadnym šampiónom v pomere cena/“výkon“. Veď nemecká prémiová automobilka si zaň vypýta 2 000 €. Ak máte o tento netradičný „elektromobil“ záujem aj napriek spomínanej cene, dočkať by ste sa ho mali koncom budúceho roka.

Zdroj: Audi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda predstavila aj kríženca elektrobicykla a elektromotorky
Facebook si dal patentovať záhadný robotický elektromobil
Xiaomi predstavilo mestský elektrický skúter za 270 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár