Elektrické SUV Audi e-tron má softvérové problémy. Zákazníci si preto počkajú

0

Predstavenie produkčnej verzie Audi e-tron vyvolalo pomerne pozitívne ohlasy. Predaj prvého elektromobilu značky mal byť spustený do konca tohto roka. S istotou sa tak však nestane. Na vine sú údajne rozsiahle problémy so softvérom vozidla.

Elektrické SUV Audi e-tron s výkonom 300 kW (409 k) a batériou o kapacite 95 kWh má problémy s homologizáciou. Na vine má byť softvér vozidla. Podľa portálu Electrive, Federálny úrad pre motorovú dopravu (KBA) neudelil ingolstadtskej novinke typové schválenie.

V tejto súvislosti sa spomínalo, že Audi musí vykonať softvérové zmeny pre získanie homologizácie. Hovorca nemeckej automobilky sa na margo problému vyjadril nasledovne: „V záujme harmonickej interakcie a bezchybnej skúsenosti zákazníkov, Audi prispôsobilo časť softvéru, dôsledkom čoho musí prejsť vozidlo nanovo homologizačným procesom.

Dodal, že problém so softvérom nie je zásadný. Aktuálne sa už testuje flotila elektromobilov Audi e-tron, pričom má ísť všetko podľa plánu. Po ukončení celého procesu, bude oznámené spustenie predbežného predaja. Výrobca očakáva, že model e-tron bude k dispozícii začiatkom budúceho roka.

Došlo aj k oneskoreniu výroby

Audi e-tron sa začalo vyrábať začiatkom septembra v belgickom Bruseli. Veľko-objemová produkcia sa ale mala oneskoriť, a to o 4 týždne či dokonca niekoľko mesiacov. To naznačuje, že mnohí zákazníci budú musieť byť trpezliví.

Elektrické SUV si malo doteraz rezervovať až 15 000 záujemcov, a to za poplatok 2 000 €. Platnosť rezervácie však vyprší 31. januára 2019. Podľa hovorcu, Audi už hľadá riešenie, aby sa tak nestalo. V tejto súvislosti sa automobilka chystá v najbližších týždňoch osloviť držiteľov rezervácií.

Tesla tak nie je jediným výrobcom elektromobilov, ktorý sa potýka s produkčnými problémami. Veríme však, že Audi po úvodných zaváhaniach dokáže uspokojiť svojich zákazníkov v čo najkratšom čase.

Zdroj titulnej fotografie: Audi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi ponúkne lacnejšiu aj rýchlejšiu verziu svojho elektrického SUV e-tron
Elektrický sedan Audi e-tron GT oficiálne predstavený. Má takmer 600 koní
Audi chystá elektrický hatchback. Bude najdostupnejším elektromobilom značky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár