Audi odhalilo interiér svojho prvého elektromobilu E-tron

0

Automobilka Audi odhalila interiér svojho prvého sériového elektromobilu Audi e-tron. Stalo sa tak v dánskom kráľovskom divadle Playhouse v Kodani. Exteriér vozidla však bol maskovaný dnes už dobre známym kontrastným polepom. Na predstavenie „celého“ elektrického SUV si budeme musieť počkať zrejme do septembra. 

Audi pôvodne sľubovalo, že svoj prvý elektromobil predstaví v auguste. Táto udalosť sa však kvôli zatknutiu šéfa značky, ktoré súvisí s emisným škandálom koncernu Volkswagen Group, odkladá. Neoficiálne zdroje hovoria o novom termíne, ktorým má byť 17. september.

To nám ale nebráni, aby sme si vychutnali prvé pohľady do luxusného hi-tech interiéru. Ten je na prvý pohľad podobný interiéru modelov A7, A8 a Q8. Nájdeme v ňom však svetový unikát. A to dva 7-palcové displeje integrované do výplní predných dverí. Na čo slúžia?  

Namiesto „späťákov“ kamery

Áno, nadpis nepriamo prezrádza odpoveď na položenú otázku. Spomínané displeje totiž premietajú obraz z kamier, ktoré suplujú klasické spätné zrkadlá. A nejedná sa o žiadnu koncepčnú „srandičku“. Toto riešenie sa totiž dostane do sériového vozidla ako voliteľná výbava pre trhy, kde je používanie kamerového systému legislatívne povolené.

Špičková akustika a AUDIo

Audi sa chváli, že v interiéri Audi e-tron zažijú cestujúci dokonalý akustický komfort. Karoséria je totiž na všetkých miestach, ktorými by sa mohli prenášať rušivé zvuky, špeciálne izolovaná a utesnená.

To umožňuje dokonalé vychutnanie prémiového audiosystému Bang & Olufsen 3D Premium Sound System. Ten obsahuje 16 reproduktorov a zosilňovač s výkonom 705 wattov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi e-tron Sportback: Všetko, čo vieme o „kladive“ na Teslu Model X
Elektrické SUV Audi e-tron sa bude nabíjať rýchlejšie ako Tesly. Na staniciach aj doma
Audi Q8 bude vďaka PHEV pohonu Porsche najvýkonnejším autom značky | Špionážne foto

Ďalšie zaujímavosti a fakty

  • V interiéri nájdeme ušľachtilé materiály ako koža Valcona či kartáčovaný tmavý hliník.
  • K dispozícii je pokročilý systém ambientného osvetlenia.
  • Vzor prešívania sedadiel je inšpirovaný elektrickými plošnými spojmi.
  • Volič jazdných režimov je integrovaný do opierky ruky.
  • Vďaka rázvoru 2 928 mm a koncepcii vozidla poskytuje Audi e-tron vnútorný priestor na úrovní vyššej triedy pre všetkých 5 cestujúcich.
  • Vďaka absencii stredového tunela je celá plocha podlahy pred zadnými sedadlami rovná.

Zdroj: Audi

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár