Audi chystá elektrický hatchback. Bude najdostupnejším elektromobilom značky

2

Audi aktuálne oznámilo obrovské investície do elektromobility, ako aj to, že chystá ďalších elektrický model, tentokrát typu hatchback. Bude sa jednať zrejme o cenovo najdostupnejší a najmasovejší elektromobil značky. Jeho koncept nám ukáže už o pár mesiacov.

Je tomu len niekoľko dní, čo sa nám odhalil koncepčný elektrický sedan Audi e-tron GT. No a v blízkej dobe sa môžeme tešiť na ďalší elektromobil ingolstadtskej značky. Pozitívne je, že sa bude jednať o kompaktný hatchback veľkosti modelu A3, ktorý má konkurovať modelom ako Volkswagen ID a Nissan Leaf.

Malo by sa tak ísť o cenovo najdostupnejší a najpredávanejší elektromobil z rodiny e-tron. Bude postavený na platforme MEB, ktorá bola navrhnutá špeciálne pre elektromobily koncernu VW Group. Vďaka nej majú klesnúť výrobné náklady na elektrické vozidlá. Napríklad v prípade modelu VW ID až o 30 % v porovnaní s výrobnou cenou modelu Volkswagen e-Golf. Veríme tak, že Audina nebude o moc drahšia ako spomínané elektromobily, aj keď si za „prémiovosť 4 kruhov“ určite priplatíme.

Masovejší dizajn

Šéf pre exteriérový dizajn automobilky Audi, Andreas Mindt, sa vyjadril, že ich elektrický hatchback bude mať konvenčnejší dizajn. A to aby neodrádzal konzervatívnejších potencionálnych zákazníkov. Mindt však dodáva, že dizajn nemá zaujať len mainstreamových zákazníkov, ale aj „prvých“ elektromobilistov, ktorí sú zvyknutí na odvážnejšie modely.

14 miliárd a množstvo e-modelov

Automobilka Audi aktuálne taktiež informuje, že do elektromobility, digitalizácie a autonómneho riadenia investuje 14 miliárd €. A to v rokoch 2019 až 2023. Minuloročné plány pritom hovorili o 10 miliardách pre roky 2018 až 2022.

Aj vďaka týmto investíciám nám má Audi do roku 2025 ponúknuť až 20 elektrifikovaných modelov. Z toho má byť viac ako polovica čistých elektromobilov. V rámci svojej transformácie smerom k elektromobilite sa chystá zjednodušiť svoju výrobu a ponuku, zrušiť produkty, o ktoré nie je veľký záujem a využívať koncernovú synergiu.

Jej nové elektrické modely, s výnimkou modelov e-tron a e-tron Sportback, vyrastú na koncernových platformách MEB a PPE. Architektúru pre PPE pritom vyvíja spoločne s Porsche. Určená bude pre veľké prémiové elektromobily.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický sedan Audi e-tron GT oficiálne predstavený. Má takmer 600 koní
Koľko si priplatíme za nový Nissan Leaf E-Plus so 60 kWh batériou?
Elektrický hatchback VW ID bude vybavený 50 aj 80 kWh batériou. Čo dojazd??

Zdroje: Autoexpress, tlačová správa, titulná (ilustračná) fotografia: Audi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár