Audi chystá kompaktný elektrický hatchback s údajnou cenou od 33 000 €

3

Od automobilky Audi sa dočkáme aj elektrického hatchbacku veľkosti modelu A3. A britský Autoexpress aktuálne prináša nové informácie o tomto „vstupnom“ elektromobile ingolstadtskej značky.

Vedúci oddelenia exteriérového dizajnu Audi, Andreas Mindt, sa koncom roka vyjadril, že jeho spoločnosť pracuje na elektrickom hatchbacku nižšej strednej triedy (segment C). Nie je preto žiadnym prekvapením, že vyrastie na špecializovanej koncernovej platforme MEB, určenej pre elektromobily segmentu C a D.

Na rovnakom základe pritom vznikajú napríklad aj modely Volkswagen ID.3, SEAT El-Born, Škoda Vision iV, ale aj SUV strednej triedy Audi Q4 e-tron, ktoré sa dostane na trh ešte pred elektrickým hatchbackom. Nemecká značka pritom potvrdila, že na platforme MEB vyrastie ešte minimálne 1 model.

Základom zrejme Audi AI:ME

Je celkom pravdepodobné, že hatchback by mohol vychádzať z konceptu Audi AI:ME, ktorý bol predstavený v apríli. Ten disponuje rozmermi 4,30 m x 1,90 m x 1,52 m (dĺžka x šírka x výška) a rázvorom 2,77 m. Pod jeho „kapotou“ sa pritom nachádzal elektromotor s výkonom 125 kW a batéria s kapacitou 65 kWh.

Tento podľa Audi vstupný elektromobil by však mal byť dostupný vo viacerých verziách. Veď VW ponúkne v rámci modelu ID.3 varianty so 45, 58 a 77 kWh batérou a dojazdom 330, 420, resp. 550 km (WLTP).

Čo cena?

Portál Autoexpress aktuálne informuje, že cena tohto modelu by mohla údajne začínať na sume 30 000 GBP, čo je v prepočte cca 33 000 €. To by bolo zhruba „len“ o 3 000 € viac ako v prípade základnej verzie VW ID.3. Tomu sa ale v kontexte cenového rozdielu medzi modelmi Golf a A3 verí ťažko. Dúfame preto, že nás Audi v tomto smere milo prekvapí.

Britský portál tiež uvádza, že elektrický hatchback Audi by sa mohol objaviť na trhu v roku 2021. Skôr predstavené Audi Q4 e-tron (zatiaľ koncept) by malo ísť do predaja začiatkom roka 2021, takže hatchbacku by sme sa mohli dočkať zrejme k jeho koncu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nová základná verzia Audi e-tron dostala prvú v cenovku. Prekvapí?
Elektrický nástupca Audi R8 má mať takmer 1 000 koní a niesť meno RS e-Tron
Audi robí upgrade svojich e-mobility plánov. Ponúkne až 20 elektromobilov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • A prečo nie? Minimálny dojazd, minimálna batéria, minimálna výbava. Niekomu to stačí.
      Pri slušnejších parametroch treba tých 33 tisíc vynásobiť asi dosť slušným koeficientom.

Pridajte komentár