Audi e-tron GT vstupuje do sériovej výroby ako „tretí“ elektromobil značky

1

Automobilka Audi hlási, že jej športovo ladený elektrický sedan Audi e-tron GT sa začína sériovo vyrábať v nemeckom závode Neckarsulm. Dôležitú úlohu pritom zohráva minimalizácia uhlíkovej stopy.

Audi má podľa vlastných slov aktuálne v portfóliu 2 plne elektrické modely, a to e-tron a e-tron Sportback, ktorý je v podstate „SUV-kupé“ variantom prvého spomínaného modelu. Takže sedan Audi e-tron GT, ktorý vyrástol na rovnakých základoch ako koncernový model Porsche Taycan, má byť tretím elektromobilom značky. A to najvýkonnejším.

Známe špecifikácie

Nemecká automobilka nedávno zverejnila prvé špecifikácie svojej novinky. Tie sa týkajú najvýkonnejšej verzie „Audi RS e-tron GT„, ktorá poskytne systémový výkon 590 konských síl.

Predný elektromotor ponúka 235 koní, zadný s 2-stupňovou prevodovkou 449 koní. Systémový výkon v režime overboost pritom vzrastie na špičkových 640 konských síl. Vďaka tomu zrýchli z 0 na 100 km/h cca za 3,5 s. Batéria disponuje využiteľnou kapacitou 83,7 kWh a podporou rýchlonabíjania výkonom 270 kW vďaka 800V architektúre pohonného systému.

Novinka od Audi ponúkne natáčanie zadnej nápravy, ktoré zlepší manévrovateľnosť pri nízkych rýchlostiach a zvýši stabilitu vo vyšších rýchlostiach. 3-komorové vzduchové odpruženie umožní reguláciu svetlej výšky v rozsahu 5 cm.

Audi v súvislosti so spustením produkcie modelu e-tron GT hovorí, že žiadne iné vozidlo značky nebolo na sériovú výrobu pripravené tak rýchlo. Ide pritom o prvý model od Audi, ktorého výroba bola plánovaná bez použitia akýchkoľvek fyzických prototypov. Všetky montážne sekvencie boli totiž testované virtuálne za použitia vlastného softvéru a aplikácií virtuálnej reality.

Dôraz na uhlíkovú stopu

Nemecká značka sa tiež chváli uhlíkovo neutrálnym procesom produkcie. Dôraz na čo najnižšiu uhlíkovú stopu pritom Audi dáva v rámci celého hodnotového reťazca, vrátane logistiky a recyklácie odpadu, ktorý vzniká pri výrobe.

Viac informácií o sériovom elektromobile Audi e-tron GT nám výrobca prezradí počas svetovej premiéry, ktorá prebehne „začiatkom budúceho roka“. Zároveň s predstavením vozidla budú spustené aj objednávky.

Zdroj: Audi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Bratislavské“ mini-elektromobily sa majú dočkať skorých nástupcov od Audi a Seatu
Audi predstavilo kompaktné e-SUV Q4 Sportback e-tron s dojazdom 500 km
Potvrdené: Audi spúšťa vývoj „priekopníckeho“ koncernového elektromobilu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár