Audi uverejnilo upútavku na konkurenta Tesly Model S. Odhalí ho už onedlho

0

Už o 2 dni sa nám ukáže koncept elektrického sedanu Audi e-tron GT. Na trh príde v roku 2020, pričom sa zaradí do rovnakého segmentu ako Tesla Model S. Aktuálne sa nás snaží výrobca navnadiť prvou video-upútavkou. Čo zatiaľ vieme o pripravovanej novinke?

V auguste roku 2016 Audi potvrdilo, že v roku 2020 uvedie na trh elektrický sedan, ktorý bude vychádzať z konceptu Audi A9 e-tron/Prologue. Predseda predstavenstva automobilky, Rupert Stadler, sa vtedy nechal počuť, že tento model bude patriť do novej “podznačky” vysokovýkonných automobilov “Audi Sport”.

Vychádza z Porsche Taycan

Pred 2 mesiacmi výrobca prezradil, že na vývoji Audi e-tron GT spolupracuje s automobilkou Porsche. Tá pritom chystá výrobu svojho prvého elektromobilu, takisto sedanu vyššej triedy, Porsche Taycan na budúci rok. A práve z tohto modelu bude e-tron GT vychádzať.

Audi e-tron GT a Porsche Taycan budú mať spoločnú platformu J1. Sedan od Audi si pritom požičia napríklad aj  technológiu 800-voltového batériového systému. Vďaka nemu ho bude možné nabíjať na ultra-rýchlych nabíjacích staniciach s výkonom 350 kW. Takúto nabíjačku máme pritom čerstvo už aj na Slovensku.

Podľa slov šéfa marketingu pre modely e-tron, Johannesa Ecksteina, sa Audi e-tron GT nabije na 80 % len za 12 minút. Pre porovnanie, nedávno predstavenému SUV Audi e-tron s 95 kWh batériou by to malo trvať na 150 kW nabíjačke 30 min.

Parametre Porsche Taycan?

Viac technických špecifikácií v prípade modelu Audi e-tron GT nepoznáme. Tie by ale mohli byť blízke tým z modelu Porsche Taycan. A tak si ich pre zaujímavosť uvedieme. Taycan disponuje výkonom 440 kW (600 k), vďaka dvom trvalo vybudeným elektromotorov. Jeho Li-Ion batéria má energetickú hustotu 270 Wh/kg a zabezpečuje dojazd 500 km. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 3,5 s.

Dizajnový mix

Zverejnená oficiálna upútavka nám neprináša žiadne detaily, avšak silueta vozidla nám dáva predstavu o dizajne. Jeho zadná časť nápadne pripomína koncept elektrického SUC Audi e-tron Sportback, ktorý príde na trh budúci rok. Bočné línie zas nemajú ďaleko od spomínaného modelu Porsche Taycan.

Odhalenia koncepčného modelu Audi e-tron GT sa dočkáme už 28. novembra na autosalóne v Los Angeles.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi predstavilo úžasné elektrické superauto na okruhy aj bežné cesty
Audi testuje malé elektrické SUV. Bude konkurovať Hyundaiu Kona Electric?
Audi e-tron: Takto fungujú prvé virtuálne “späťáky” a unikátny volič prevodovky

Zdroj titulnej fotografie: Auto motor und sport

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár