Audi nám poodhalilo konkurenta Tesly Model S a zverejnilo cenu konkurenta Modelu X

0

Automobilka Audi nás včera veľmi potešila. V rámci svojej výročnej konferencie nám ukázala prvý obrázok športovo ladeného elektrického sedanu Audi e-tron GT, ktorý sa dostane na trh v roku 2020 a zverejnila cenu elektrického SUV e-tron quattro. Tá je nižšia ako v prípade Tesly Model X.

Ešte v auguste 2016 potvrdilo Audi, že v roku 2020 uvedie na trh plne elektrický sedan, ktorý bude postavený na základe konceptu Audi A9 e-tron/Prologue. Malo sa jednať o konkurenta pre Teslu Model S. Potom sa nemecká automobilka ohľadom tohto modelu odmlčala. Sústredila sa totiž na komunikáciu SUV a CUV elektromobilov e-tron quattro a e-tron Sportback, ktoré prídu na trh tento, resp. budúci rok.

audi e-tron gt

Športovejší ako sa čakalo

Včera však potvrdila svoj zámer z roku 2016 a pridala prvý obrázok modelu a aj skromné informácie. Ten sa bude volať Audi e-Tron GT, pričom sa bude jednať o športovo ladený 4-dverový sedan. Obrázok naznačuje, že dizajn sériového vozidla by mohol byť oveľa športovejší ako v prípade konceptu A9 e-tron/Prologue.

Rupert Stadler, predseda predstavenstva spoločnosti Audi, tvrdí, že tento model bude patriť do novej „podznačky“ vysokovýkonných automobilov Audi Sport. To by mohlo znamenať ešte výkonnejšiu pohonnú jednotku modelu e-Tron GT ako v prípade SUV e-tron Quattro, ktorá sa spomínala v prípade prototypu A9 e-tron (320/370 kW).

audi a9 e-tron

Audi A9 e-tron/Prologue – koncept. Zdroj: Audi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi ukázalo v Ženeve elektromobil e-tron quattro, ktorý príde na trh ešte tento rok
Audi Q8 concept – kríženec Modelu X a Q7 príde na trh už budúci rok
Prvý elektromobil od Jaguaru, I-Pace, oficiálne predstavený. Má Tesla Model X problém?

Audi e-tron quttro dostalo cenovku

Audi nám prezradilo aj cenu svojho prvého elektromobilu, keď nerátame elektrickú verziu športiaka R8, ktorým je SUV strednej triedy e-tron quattro. Na nemeckom trhu sa bude predávať od sumy 80 000 €. To nie je rozhodne málo, avšak v porovnaní s Teslou Model X je to menej. Tá totiž začína na tamojšom trhu na sume 91 250 € s DPH.

audi etron quattro

Zdroj: Audi

Jedná sa pritom o najslabšiu verziu so 75 kWh batériou. Audi e-tron quattro bude pritom vybavené 95 kWh batériou, na druhej strane sa jedná o triedu menšie vozidlo. Ceny pre ďalšie trhy budú oznámené neskôr.

Audi e-tron quattro concept – známe špecifikácie

Typ/trieda: SUV strednej triedy
Rozmery (d/š/v): 4 880/1 930/1 540 mm
Pohon: obe nápravy (4×4)
Batéria: 95 kWh
Dojazd: 500 km (NEDC)
Nabíjanie: z 0 na 100 % za 50 minút pri 150 kW zdroji
Výkon: 320 kW, krátkodobý špičkový: 370 kW
Krútiaci moment: 800 Nm
Maximálna rýchlosť: 210 km/h
Zrýchlenie (0 – 100 km/h): 4,6 sekundy

Zdroje: Carscoops, Electrek, titulný obrázok: Audi

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár