Sériová podoba elektro-sedanu Audi e-tron GT predčasne odhalená

2

Sériová verzia športovo ladeného elektrického sedanu Audi e-tron GT bude oficiálne predstavená o pár dní. Nedočkavcov pritom zrejme poteší predčasné odhalenie nemeckej novinky, a to vďaka uniknutým fotografiám. K dispozícii sú tiež niektoré špecifikácie top verzie.

Koncept modelu Audi e-tron GT bol odhalený pred vyše dvoma rokmi. Predstavenia sériového vozidla sa dočkáme 9. februára. Zaujímavé pritom je, že športový elektro-sedan sa začal sériovo vyrábať ešte predtým, a to 9. decembra 2020.

To, že pôjde o skutočne rýchle auto, dokazujú nielen spoločné základy s Porsche Taycan, ale aj oficiálne zverejnené špecifikácie top verzie Audi RS e-tron GT s výkonom 590 konských síl (440 kW).

Známe špecifikácie

Predný elektromotor ponúka 235 koní (175 kW), zadný s 2-stupňovou prevodovkou 449 koní (335 kW). Systémový výkon v režime overboost vzrastie na špičkových 640 konských síl (477 kW). Ide tak o najvýkonnejšie vozidlo v ponuke Audi.

Vďaka svojmu výkonu zrýchli z 0 na 100 km/h cca za 3,5 s. Batéria disponuje využiteľnou kapacitou 83,7 kWh a podporou rýchlonabíjania výkonom 270 kW, vďaka 800V elektrickej architektúre.

Za modelom stojí divízia Audi Sport, ktorá pri vývoji modelu spolupracovala s koncernovou automobilkou Porsche. Neprekvapí preto, že Audi e-tron GT zdieľa rovnaké základy s elektromobilom Porsche Taycan. Audi však prízvukuje, že e-tron GT bol vyladený podľa ich vlastných predstáv.

Novinka od Audi ponúkne okrem iného natáčanie zadnej nápravy, ktoré zlepší manévrovateľnosť pri nízkych rýchlostiach a zvýši stabilitu vo vyšších rýchlostiach. 3-komorové vzduchové odpruženie umožní reguláciu svetlej výšky v rozsahu 5 cm.

Sériový vzhľad

Čo sa týka uniknutých fotografií, tie prezrádzajú, že dizajn sériového elektromobilu je kombináciou koncepčného vozidla s dizajnom Porsche Taycan. Podobnosť s koncernovým bratrancom je obzvlášť nápadná pri pohľade z boku. V porovnaní s konceptom sa výraznejšie zmenila predná časť vozidla, konkrétne „maska“, ktorej gro je teraz vo farbe karosérie.

Portál Caradvice, ktorý upozornil na uniknuté fotografie uverejnené cez fórum Cochespias, na ich margo uvádza, že na nich máme možnosť vidieť exteriér „štandardného“ modelu Audi e-tron GT a interiér top verzie RS.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Andreas Mau (@race356)

Automobilka Audi koncom roka informovala, že v deň predstavenia svojej novinky budú spustené aj objednávky. To znamená 9. februára 2021.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi pracuje na harmonograme ukončenia výroby spaľovacích áut
Audi predstavilo kompaktné e-SUV Q4 Sportback e-tron s dojazdom 500 km
Audi má chystať „uzatvorenú“ hi-tech sieť nabíjacích staníc po vzore Tesly

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár