Audi nám ukázalo svoj elektrický sedan e-tron GT už aj na fotografiách

0

Automobilka Audi sa nás snaží navnadiť na zajtrajšie predstavenie konceptu svojho elektrického sedanu Audi e-tron GT. Po včerajšom videu s nezaostrenými zábermi nám dnes ponúka detailné fotografie. Má to však malý háčik, vozidlo má maskovanie. Napriek tomu toho prezrádzajú o dizajne viac ako dosť.

Inšpirácia modelom Sportback

Oficiálne fotografie maskovaného elektromobilu Audi e-tron GT potvrdzujú náznaky zo včera uverejneného videa. A to najmä čo sa týka dizajnu zadnej časti. Tá sa zjavne inšpirovala konceptom elektrického SUC Audi e-tron Sportback, ktorý bol predstavený minulý rok.

Isté prvky z neho prebrala aj predná časť sedanu, a to najmä línia, ktorá siaha od „masky“ po svetlá, ako aj samotný tvar „masky“. Našťastie, zvyšok, najmä nárazník a svetlá, sú iné.

Z boku A7/Taycan?

Pri pohľade z boku nám pripomína Audi e-tron GT model A7. Elektrický sedan má však kratšie previsy, pričom taktiež evokuje aj model Porsche Taycan, z ktorého vychádza. Ako sme už informovali, Audi na svojej novinke spolupracovalo s koncernovým Porsche.

Oba elektrické sedany budú zdieľať spoločnú platformu J1. Audi si pritom požičia od Porsche napríklad aj technológiu 800-voltového batériového systému. Vďaka nemu ho bude možné nabíjať na ultra-rýchlych nabíjacích staniciach s výkonom 350 kW. Na 80 % sa tak nabije už za 12 minút.

V rámci technických špecifikácií toho viac nepoznáme, Audi e-tron GT by sa však mohlo svojimi parametrami približovať modelu Taycan. Porsche nám zatiaľ o svojom prvom elektromobile, ktorý pôjde do výroby budúci rok, prezradilo, že ponúkne výkon 440 kW, dojazd 500 km a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy.

Na trh ako 3. nový elektromobil

Sériový model Audi e-tron GT sa má dostať výroby v roku 2020, a to ako 3. elektromobil značky, keď nerátame elektrickú verziu modelu R8. Pred ním sa dočkajú zákazníci SUV-éčka Audi e-tron, ktoré je už vo výrobe a spomínaného CUV Audi e-tron Sportback.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi e-tron: Prvý elektromobil značky oficiálne predstavený. Vyzerá sľubne!
Šialené! Elektrické Audi RS3 porazilo Porsche 911 GT2, aj keď cúvalo
Elektrický sedan Porsche Taycan má byť lacnejší ako Tesla Model S

Zdroj titulnej fotografie: Audi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár