Nová základná verzia Audi e-tron dostala prvú v cenovku. Prekvapí?

0

Automobilka Audi predstavila novú „nižšiu“ verziu elektrického SUV Audi e-tron 50 Quattro začiatkom tohto mesiaca. A aktuálne sme spoznali prvú oficiálnu cenovku.

Audi ponúkne hneď 3 verzie svojho de facto prvého sériového elektromobilu. Ako prvá prišla na trh stredná verzia Audi e-tron 55 s 95 kWh batériou a dojazdom 411 km (WLTP). Tá bola nedávno nasledovaná základnou verziou s prívlastkom „50“.

Tento model pritom ponúka „orezané parametre“. Kapacita batérie klesla na 71 kWh (- 25 %), dojazd na 300 km (- 27 %), podpora rýchlonabíjania zo 150 na 120 kW (- 20 %), výkon z 300 na 230 kW (- 23 %), krútiaci moment zo 664 na 540 Nm, zrýchlenie (0 – 100 km/h) z 5,7 na 7 s či max. rýchlosť z 200 na 190 km/h.

Vzhľad a výbava však zdá sa ostali zachované. Novinka ponúka v základe napr. adaptívne vzduchové pruženie, vyhrievané predné sedadlá, LED svetlomety, tempomat, elektrický otvárateľné veko zadného kufra, tepelné čerpadlo či extra vyhrievanie interiéru a batérie.

Cena nižšia o 24 %

V kontexte zmien parametrov sme boli samozrejme zvedaví, ako sa to prejaví na cene vozidla. A prvým oficiálnym „vodítkom“ je cena modelu Audi e-tron 50 Quattro na nórskom trhu.

Tá začína podľa Teslarati na sume 499 999 NOK, čo je v prepočte 50 000 €. Na elektromobily sa však v Nórsku nevzťahujú dane. Pre porovnanie, stredná verzia „55“ stojí v tejto škandinávskej krajine 662,900 NOK (66 000 €). Takže základná verzia je lacnejšia o 24 %.

Ak by sme tento percentuálny cenový rozdiel aplikovali na slovenskú cenu modelu Audi e-tron 55, „orezaná“ novinka by mohla u nás vyjsť na 62 000 € s DPH.

Šéf Audi Norway Elin Sinervo v súvislosti so základnou verziou hovorí, že tá bude vyhovovať jazdným potrebám a návykom tamojších vodičov, keďže tí vraj najazdia v bežný deň priemerne 30 km. V prípade dlhších ciest sa môžu podľa neho spoľahnúť na rýchle nabíjania v neustále sa rozširujúcej sieti nabíjacích staníc.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický nástupca Audi R8 má mať takmer 1 000 koní a niesť meno RS e-Tron
Tesla Model 3 za necelých 24 000 €? V Južnej Kórei to bude realita
VW zverejnil novinky o modeli ID.3, vrátane prvej cenovky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár