Takto si Audi predstavuje kompaktný elektrický hatchback budúcnosti

0

Automobilka Audi predstavila koncepčný elektrický hatchback, Audi AI:ME, ktorý je jej víziou mestskej mobility budúcnosti. Ponúka kompaktné rozmery, vnútorný priestor väčšieho vozidla, dostatočný výkon a batériu či kvalitu cestovania ako pri železničnej a leteckej doprave.

Audi AI:ME je variabilným elektromobilom, ktorý štandardne ponúka 2 miesta sa sedenie, pričom zvyšok je možné prispôsobiť potrebám cestujúcich. Maximálne však odvezie 4 osoby.

Vozidlo disponuje rozmermi 4,30 m x 1,90 m x 1,52 m (dĺžka x šírka x výška) a rázvorom 2,77 m, čo sú pomerne netradičné proporcie. Má dĺžku kompaktu, avšak ponúka vnútorný priestor o triedu väčšieho vozidla. A to aj vďaka koncepcii elektrického pohonu.

Komfort leteckej a železničnej dopravy

Audi AI:ME môže slúžiť ako komfortný dopravný prostriedok určený čisto pre presun z bodu A do bodu B, podobne ako v prípade železničnej či leteckej dopravy. A to vďaka komfortnému interiéru a možnosti plne autonómneho riadenia druhej najvyššej, teda 4. úrovne.

Celá posádka tak môže využívať možnosti high-tech funkcií pre komunikáciu a zábavu alebo môže relaxovať. A navyše nemusí riešiť, kde vozidlo zaparkuje či nabije, pretože to sa samé vráti do depa, pokiaľ funguje v rámci flotily mobilitných služieb typu Uber.

Slušný výkon aj batéria

Napriek tomu, že ide predovšetkým o mestský autonómny elektromobil, je k dispozícii slušný výkon 125 kW, ktorý zabezpečuje trvalo vybudený synchrónny motor, ktorý poháňa zadnú nápravu. A viac ako slušná je aj kapacita batérie, a to 65 kWh.

Audi nespomína možný dojazd svojho elektrického hatchbacku budúcnosti, tvrdí však, že vozidlo dokáže jazdiť dlhé hodiny bez nabíjania. A to vďaka tomu, že sa bude pohybovať prevažne rýchlosťami v rozsahu 20 až 70 km/h, čo predstavuje pre elektromobily malú záťaž, a teda aj spotrebu energie.

Audi AI:ME zažije svoju výstavnú premiéru na autosalóne v Šanghaji, ktorý začína 18. apríla.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Audi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi postaví na platforme od Porsche elektromobil veľkosti Tesly Model 3
Audi e-tron news: Slovenské turné, EPA dojazd, dodávky a porovnanie s Teslou
Audi odhalilo kompaktné SUV Q4 e-tron. Postaví sa Tesle Model Y?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár