Automobilka Audi poodhalila tajuplný elektrický model

0

Automobilka Audi zverejnila fotografie, na ktorých máme možnosť vidieť štyri rôzne elektrické modely naraz. Tri z nich už poznáme, ten štvrtý je zatiaľ menšou záhadou.

Na spomínaných fotografiách máme možnosť vidieť elektromobily Audi e-tron (SUV vyššej strednej triedy), Audi Q4 e-tron (koncepčné „kompaktné“ SUV), Audi e-tron GT (koncepčný športový sedan) a tajuplný nový model.

Portálu Autoexpress sa pritom podarilo zistiť pár informácií ohľadom tejto novinky. A to od „zdroja na vysokej úrovni“, priamo z Audi. Ten povedal, že ide o skorý návrh vo vývoji. Dodal, že dizajn predku je v pokročilejšom štádiu ako zvyšok vozidla, takže preto Audi poodhalilo len túto časť.

Nová platforma

Tento model má vyrásť na novej platforme PPE (Premium Platform Electric), ktorú spoločne vyvíjajú automobilky Audi a Porsche. Tá je navrhnutá tak, aby dopĺňala „šasi“ J1, ktoré je základom modelov Porsche Taycan a pripravovaného Audi e-tron GT.

Základ J1 je zameraný na výkon a nízku hmotnosť, zatiaľ čo PPE bude podporovať širšiu škálu typov karosérií, vrátane sedanov a SUV. Všetko pritom nasvedčuje tomu, že na fotografiách mám možnosť vidieť elektromobil, o ktorom hovoril v apríli šéfdizajnér Audi Marc Lichte.

Malo by ísť teda o elektrický sedan veľkosti modelu A4/A5 s podobnou cenovkou ako v prípade elektrického kompaktného SUV na báze koncernovej platformy MEB – Audi Q4 e-tron. Dizajnovo by mal byť inšpirovaný modelom e-tron GT. Na vozidlo si však ešte počkáme, keďže bude zrejme predstavené až v roku 2023.

Potvrdenie SUV Audi e-tron Q4

Automobilka Audi aktuálne tiež potvrdila, že elektromobil na báze konceptu Audi Q4 e-tron sa dostane do sériovej výroby. Ten vyrastie rovnako ako napr. modely Volkswagen ID. Crozz (koncepčný názov) / ID.4 (potenciálny názov „sériovky“) a Škoda Vision iV (koncepčný názov) na koncernovej platforme MEB.

Audi tiež potvrdilo, že na tejto platforme postaví aj vysokovýkonný crossover a menší sedan. Model Q4 e-tron ponúkne v základe pohon zadnej nápravy (elektromotor s permanentným magnetom). Dostupné budú aj verzie 4×4 so synchrónnym AC elektromotorom vpredu. Potvrdená bola aj podpora rýchlonabíjania výkonom 125 kW.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi chystá kompaktný elektrický hatchback s údajnou cenou od 33 000 €
Audi robí upgrade svojich e-mobility plánov. Ponúkne až 20 elektromobilov
Audi predstavilo základnú verziu modelu e-tron. Menej muziky za menej peňazí

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár