Audi ukázalo Q6 e-tron, chystá elektrického nástupcu A3 a avizuje ďalších 8 elektromobilov

3

Automobilka Audi aktuálne uviedla, že je nastavená na 100-% elektrických kurz. Ten podporí viac ako 10 novými elektromobilmi, vrátane prvého modelu značky na platforme PPE – Audi Q6 e-tron, ktorý nám Nemci poodhalili, ako aj prvého modelu značky na platforme SSP – elektrického nástupcu „vstupného“ modelu A3.

Spoločnosť Audi ukázala testovací prototyp, ktorý má mať „takmer sériovú“ podobu, takže preto to maskovanie. Tento model má byť podľa tlačovej správy od Audi začiatkom najväčšej modelovej ofenzívy v histórii značky. Audi sa totiž chystá do roku 2025 predstaviť 20 nových modelov, z čoho bude viac ako 10 plne elektrických.

Modelový rad Q6 odštartuje novú éru elektromobilov, pretože bude prvým, ktorý použije novú platformu PPE (Premium Platform Electric). Tá vzišla zo spolupráce Porsche s Audi a podľa ingolstadtskej značky prináša 800-V elektrickú architektúru, výkonné a efektívne elektromotory, inovatívny systém riadenia batérií a nabíjania, ako aj novú elektroniku.

Elektrické SUV strednej triedy Audi Q6 e-tron bude dostupné v dvoch karosárskych variantoch. A to ako „klasické“ SUV a Sportback, ktorý môžeme nazvať aj SUV-coupé/SUC/CUV, keďže zadná časť vozidla je „strihnutá“ v štýle kupé.

Audi „A3 e-tron“

Ďalšie informácie ohľadom chystaných elektromobilov značky Audi sme sa dozvedeli vďaka rozhovoru jej technického šéfa Olivera Hoffmana pre Autocar.

Vstupným elektromobilom Audi sa stane plne elektrický nástupca modelu A3, čo je kompaktný hatchback a sedan. Aj elektromobil bude dostupný v týchto karosárskych variantoch, rátať však máme s o niečo väčšími rozmermi, vrátane rázvoru.

Očakáva sa, že Audi „A3 e-tron“ vyrastie na úplne novej koncernovej platforme SSP pre elektromobily novej generácie, ktorých predstaviteľom bude aj Volkswagen Trinity. Elektrická „A-trojka“ by mala byť dostupná so zadným náhonom, ako aj pohonom oboch náprav. A dočkať sa tiež máme športovej verzie RS. Audi „A3 e-tron“ má prísť na trh okolo roku 2025.

Ďalšie očakávané elektromobily

Autocar taktiež informuje, že Audi pracuje aj na modeli A4 e-tron, ktorý sa zaradí o triedu vyššie nad spomínaný model A3 (teda do strednej triedy). Vyrastie na platforme PPE, čo naznačuje, že všetky budúce elektromobily od tohto modelu vyššie búdu takisto využívať túto 800-V „prémiovú“ platformu.

K dispozícii bude aj elektrická alternatíva k sedanu a „kombíku“ (Avant) vyššej strednej triedy A6. Ten by mal niesť meno A6 e-tron, rovnako ako jeho koncepčný model. A dočkáme sa aj elektromobilu z luxusného segmentu, A8-e-tron. Nemá však ísť o konvenčnú limuzínu, ale skôr o vozidlo typu Gran Turismo. Jeho predobrazom má byť koncept Audi Grandsphere z roku 2021.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi aktualizuje svoj vstupný elektromobil, Porsche chystá nové e-modely a VW predstaví e-novinku
Audi A6 Avant e-tron s dojazdom až 700 km je predzvesť prvého elektrického „kombíka“ značky
Audi rozšíri projekt luxusných nabíjacích hubov, ktoré suplujú domáce nabíjanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

 1. Keď vidím ponuku od AUDI, hneď preskakujem na niečo iné, lebo tie ich ceny sa podobajú na ceny Apple, teda výrobné náklady krát cca 20.

  • Jozef Kotík on

   Ty si dilino. Vysvetli nám, prečo pozeráš ponuky od AUDI, keď hľadáš najlacnejšie značky?
   Začni, prosím ťa, u Dacie!

   • Jožko, Jožko, on nepíše, že si úmyselne pozerá ponuky AUDI, ale že hneď preskakuje na niečo iné! Ceny AUDI, a nie len AUDI, sú skutočne vysoké, ale preto nie je ten čo to povie, hneď dilino, a musí začínať u Dácie! Buď trochu tolerantnejší ku komentárom iných! Aj oni majú svoju pravdu!

    P.S. Aj keď žiadnu Daciu nemám, sú mi svojim vzhľadom sympatické, a mnohým celkom dobre poslúžia, aj keď práve BEV Spring nemá dobré Euro NCAP hodnotenie!

Pridajte komentár