Elektrický Aston Martin RapidE sa blíži. Dôkazom prvá vyrobená batéria

2

Dlhšiu dobu avizovaný prvý elektrický model od Aston Martin, s označením RapidE, sa pomaly chystá do výroby. Predzvesťou toho je oficiálna fotografia prvej batériovej jednotky pre tento elektrický športový sedan.

Elektrifikácia neobíde ani tradičného britského výrobcu športových automobilov. Minulý rok sa totiž nechala automobilka Aston Martin počuť, že do 8 rokov bude mať vo svojom portfóliu len hybridné a plne elektrické modely. Jej šéf Andy Palmer pritom povedal, že do roku 2030 by sa mali elektromobily podieľať na predajoch značky 25 percentami.

Aktuálne sa Andy Palmer prostredníctvom Twittera pochválil fotografiou prvej batérie vyrobenej pre pripravovaný elektrický model RapidE. K nej dodal nasledovné:

„Významný krok na ceste značky Aston Martin k nulovým emisiám. Je to prvá batéria pre RapidE, náš prvý elektromobil. Významnou je aj 800-voltová technológia pohonného systému, ktorý bude pravdepodobne prvým na trhu, keď svoje vozidlá obdrží koncom budúceho roka 155 šťastných majiteľov.“

aston martin rapide bateria

Batéria pre Aston Martin RapidE. Zdroj: Andy Palmer/Twitter

Súboj s Porsche Taycan

Andy Palmer nepoužil vo svojom tweete v súvislosti s prvým 800V systémom slovo „pravdepodobne“ náhodne, keďže si je určite vedomý, že 800V pohonnú jednotku bude mať aj pripravované Porsche Taycan, ktoré má prísť na trh v podobnom čase. Takže sme zvedaví, ktorá automobilka napokon uvedie svoj športový elektrický sedan na trh skôr.

Palmer dodáva, že Aston Martin RapidE je vyvíjaný so zámerom, aby bol po výkonovej stránke využiteľný na jazdu po Nürburgringu a dosiahol maximálnu rýchlosť 250 km/h.

Aston Martin RapidE má byť „nad Teslou“

Šéf Aston Martin sa v minulosti tiež vyjadril, že model RapidE bude zameraný na zákazníkov, ktorí hľadajú niečo nad Teslou. Zatiaľ si však môžeme byť istí len tým, že Aston Martin RapidE bude nad Teslou Model S svojou cenovkou. Tá síce rovnako ako iné špecifikácie známa nie je, vzhľadom na cenu ostatných modelov je to však viac ako pravdepodobné.

K dispozícií máme zatiaľ len staršie špekulatívne informácie. Tie hovoria o cene okolo 250 000 €, výkone 800 koní a dojazde 320 km. Čo sa týka dojazdu, sme však presvedčení, že v dnešnej dobe si Aston Martin nedovolí prísť s vozidlom, ktoré by malo dojazd výraznejšie nižší ako 500 km. Nuž, uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrické Porsche Taycan na detailných špionážnych záberoch | FOTO + VIDEO
Prvé elektrické Audi e-tron v plnej kráse bez maskovania. Zatiaľ neoficiálne
Monoposty zo šampionátu Formula E sú na predaj. Koľko stoja?

Zdroje: Insideevs, Jalopnik, titulná (ilustračná) fotografia: Andrew Hoyle/CNET

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár