Aston Martin poodhalil elektrické SUV Lagonda All-Terrain

2

Aston Martin oživil legendárnu automobilku Lagonda, aby sa stala prvou luxusnou značkou s nulovými emisiami na svete. Aktuálne nám britský výrobca poodhalil koncepčné elektrické SUV Lagonda All-Terrain, ktoré predstaví už onedlho na autosalóne v Ženeve.

Na úvod si dáme trošku histórie, ktorá dokumentuje vzťah automobiliek Lagonda a Aston Martin. Spoločnosť Lagonda bola založená v Británii v roku 1900, pričom sa zameriavala na výrobu športových a superluxusných automobilov.

Po 2. svetovej vojne sa dostala Lagonda do finančných problémov a bola predaná vlastníkovi automobilky Aston Martin. Posledné vozidlo menom Lagonda sa prestalo vyrábať v 60. rokoch. Aktuálne však značka zažíva svoje znovuzrodenie, a to najmä vďaka rozvoju elektromobility.

Oživenie po vyše 50 rokoch

Lagonda sa nám po vyše 50 rokoch pripomenula koncepčným elektromobilom „Vision Concept“, ktorý bol predstavený na minuloročnom autosalóne v Ženeve. A na toto miesto „činu“ zavíta aj tento rok, tentokrát však s novým elektrickým konceptom Lagonda All-Terrain.

Názov, ako aj prvá oficiálna upútavka naznačujú, že sa bude jednať o vozidlo typu SUV či crossover, ktorých popularita neustále rastie. A tak je pravdepodobné, že práve z tohto konceptu vzíde prvé produkčné vozidlo, ktoré by sa malo dostať do výroby o 2 roky.

Podľa Aston Martin bude tento koncept čerpať z dizajnového jazyka, ktorý bol použitý v rámci „minuloročného“ konceptu Lagonda Vision Concept. Má byť pritom dobrým príkladom toho, ako bude vyzerať produkčné vozidlo. Takže by sme sa mali dočkať realistickejšieho vozidla, ako tomu bolo v prípade futuristického modelu Vision Concept.

1. elektrický Aston ešte tento rok

Našťastie prvým elektromobilom z dielne Aston Martin nebude ešte pomerne vzdialená Lagonda, ale model RapideE, ktorý príde na trh koncom tohto roka. Ako už názov napovedá, bude sa jednať o plne elektrickú verziu športového sedanu Rapide.

Ten má byť podľa slov šéfa značky Andyho Palmera určený pre tých, ktorí hľadajú niečo „nad Teslou„. Nuž cenovo určite, každopádne sa môže prvý elektromobil od Aston Martin pochváliť 800-voltovou technológiou batérie. A to ako len jedno z dvoch vozidiel, ktoré sa chystajú na trh v blízkej dobe

Zdroje: Aston Martin (vrátane titulnej fotografie), Wikipedia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Aston Martin Rapide E: Spoznali sme špecifikácie prvého elektromobilu značky
BMW ukázalo elektrickú vlajkovú loď iNext počas testov na polárnom kruhu
Elektrická Škoda Vision E bude dostupná ako SUV aj SUC

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár