Arnold Schwarzenegger „poslal“ Grete Thunberg elektromobil Tesla

30

Arnold Schwarzenegger prisľúbil 16-ročnej environmentálnej aktivistke Grete Thunberg počas ich prvého stretnutia pomoc. A svoj sľub dodržal.

Hollywoodsky herec Arnold Schwarzenegger, ktorý bol v minulosti aj guvernérom štátu Kalifornia, je tiež aktivistom v oblasti klímy. To dokázal napríklad aj v rámci zábavného videa, kde si zahral predajcu áut.

„Arnie“ je Gretou fascinovaný

Podstatne známejšou environmentálnou aktivistkou je však aktuálne mladá Švédka Greta Thunberg. Tú Schwarzenegger spoznal osobne začiatkom tohto roka, a to počas klimatického podujatia R20 vo Viedni, ktorého bol iniciátorom.

Povedal pritom, že bol Gretou fascinovaný a prisľúbil jej pomoc. Svoj sľub aktuálne naplnil tým, že jej v rámci severoamerického klimatického turné zabezpečil elektromobil Tesla Model 3, aby mohla po Kanade a USA cestovať lokálne bezesmisným spôsobom.

Namiesto Hummera Tesla

Špekulovalo sa pritom, že „Arnie“ by jej mohol požičať svoje najobľúbenejšie auto, ktorým je Hummer prerobený na elektromobil. Jeho hovorca však povedal, že jazdiť po celej krajine v tomto obrovskom a pravdepodobne aj veľmi „hladnom“ elektromobile by nebolo praktické.

Preto Arnold Schwarzenegger zabezpečil Grete Thunberg Teslu Model 3. Tá je pritom jedným z najefektívnejších dostupných elektromobilov na trhu, pričom má k dispozícii veľkú sieť rýchlych nabíjacích staníc Supercharger, čo je ďalšou veľkou výhodou pri cestovaní naprieč celými štátmi.

Svoju „klimatickú rally“ odštartovala Greta prejavom na Klimatickom Summite OSN v New Yorku. Potom navštívila klimatický štrajk v Montreale, ktorého sa malo zúčastniť podľa rôznych zdrojov 315 000 až 500 000 ľudí.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Schwarzeneggerov obrat

Vráťme sa ale ešte k Arnoldovi Schwarzeneggerovi. Ten bol kedysi veľkým obdivovateľom jednej z najmenej „ekologických“ značiek – Hummer. Neskôr však ako guvernér Kalifornie predstavil plug-in hybridnú verziu posledného modelu tejto značky. A aktuálne je veľkým zástancom elektromobility, čoho dôkazom je okrem spomínaného plne elektrického Hummera aj ďalší jeho zákazkový elektromobil – Mercedes-Benz triedy G, taktiež od rakúskeho startupu Kreisel Electric.

Zdroj: Car and Driver

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Schwarzenegger propaguje elektromobily tak, že odhovára záujemcov od ich kúpy
General Motors uvažuje o elektrickej reinkarnácii značky Hummer
Nádejný výrobca batérií postavil pre Arnolda Schwarzeneggera elektrický Mercedes G

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

30 komentárov

  1. Uz by tej Grety stacilo. Az tak eko nebude, kedze jej lod zanechala vacsiu spust nez cesta lietadlom. Cele je to pen obludna nafuknuta bublina. Teraz bude vsade len Greta, ako keby sa nic ine vo svete nedialo. Stejne si myslim, ze politika ju rozomelie aj z jej predpisanymi poznamkami. Trapne toto.

  2. Svet je rozdelený na dve časti tí ktorí súhlasia s Gretou a tí ktorí sú proti jej názorom ale treba si uvedomiť že je to ešte len dievča ktoré začína vnímať prostredie okolo seba tak ako každé dieťa povie tú číru skutočnosť ktorá je trošku aj pravdou ale pravda je dakde uprostred pretože zatiaľ ľudia nemajú všetky technológie aby mohli ekologický žiť je to len začiatok ešte nevieme ani prekonať náboženské rozdieli politika a jej súčasť je stále zaostala ešte stále sú vojny rasová nenávisť a odpad je už aj v jaskynej vode

  3. Som rad ze jej poslal to ekologicky vyrobene auto vratane bateriovych clankov. Ak ho Greta prijme tak je to aktivistka a ochranarka ako sa patri!

  4. Ahahahah, Arnie lost his mind, this sick girl need good doctor, and both don’t understand that production batteries is very dirty, but who cares when brains on crab level. Read real researches is more difficult, than open mouth for the same stupid people.

    • Roman, mám veľkú radosť z toho, že viete po anglicky. Taktiež je obrovské šťastie pre tých čitateľov, ktorí po anglicky nevedia. Aspoň čo sa týka obsahu vášho príspevku. OK?

  5. Pokrytectvo resp. sprostost najhrubsieho rangu. Co je ekologicke na tom ked emisie vyprodukiju elektrarne? Keby kazdy jazdil ako Arnie, tolko medi a uranu na svete niet, co by sme potrebovali. Vietor, voda nikdyy nevyrobi ani na diodove svetla, nie to este na 100kW+ elektroaurta. Ludia spamatajme sa

    • Rasto, predstav si, že je naozaj ekologickejšie- vyrobiť elektrinu v elektrárni ktorá spaľuje naftu, ako jazdiť autom na naftu. Je to vedecky overené=účinnosť motora v aute dosahuje zlomok účinnosti naftovej elektrárne, nakoľko veľký generátor je optimalizovaný a krúti na stálych otáčkach turbíny a už len tým jeho účinnosť je na hony ďaleko od účinnosti motora auta.

  6. No jo, je to fraška, ale aspoň niečo.. Navyše, neviem prečo si všetci anti-ektromobilisti myslia, že výroba batérií je väčší bordel, ako výroba + preprava nafty a benzínu.. Treba si uvedomiť fakt, že batérie sa vyrobia len raz pre jedno auto, ktoré s nimi dokáže jazdiť min. 10r a aj potom sa dajú recyklovať, pardon použiť znova také aké sú na ďalších 10-20r ako bateriove úložisko. Otázka je, koľko litrov spotrebuje os.auto počas celej svojej životnosti? 30000-100000? A ty si naozaj niekto myslí, že toto množstvo spracovať a previezť je menej znecistujuce ako batérie + výroba elektrickej energie trebárs aj v uholnej elektrárni?

Pridajte komentár