Schwarzenegger propaguje elektromobily tak, že odhovára záujemcov od ich kúpy

0

Hollywoodska hviezda a bývalý guvernér Kalifornie, Arnold Schwarzenegger, je ústrednou postavou reklamnej kampane na podporu elektromobility. Zamaskovaný „Arnie“ v nej hrá predajcu áut, ktorý neznáša elektromobily a odhovára záujemcov od kúpy a to smiešnymi argumentmi.

A práve tieto „argumenty“ v konečnom dôsledku poukazujú na jasné výhody elektromobilov. Postava predajcu, ktorá odhovára záujemcov, pričom sa im snaží nanútiť bežné spaľovacie auto, nie je pritom takou fiktívnou, ako by sa mohlo zdať.

Nekompetentní predajcovia

Prieskumy (napr. spoločnosti Ipsos) žiaľ ukázali, že predajcovia sú absolútne nepripravení na predaj elektrifikovaných vozidiel. Nevedia odpovedať na otázky záujemcov a v mnohých prípadoch ich dokonca presviedčajú o kúpe „spaľováku“.

A zrejme aj na to chce z časti upozorniť toto video, ktoré bolo vytvorené v spolupráci s neziskovou organizáciou Veloz. Tá sa pritom zaoberá podporou a akceleráciou elektromobility. A ako máme možnosť vidieť, tak sa to snaží robiť aj dôvtipným spôsobom.

Arnoldove „kontraproduktívne“ argumenty

Veloz pritom využíva aj známe osobnosti. Veď hrdinom spomínaného videa je Arnold Schwarzenegger. V ňom hrá postavu Howarda Kleinera – predajcu áut, ktorý neznáša elektromobily. Napríklad záujemcov o Nissan Leaf sa snaží „ukecať“ na Hummer, pričom hovorí, že miluje vôňu výfukových plynov. Následne sa začne dusiť.

Záujemcom o BMW i3 zas vysvetľuje, že naša planéta je preľudnená, pričom práve spaľovacie autá sa môžu postarať o zníženie populácie. Rodine, ktorá si počas testovacej jazdy pochvaľuje ticho, vysvetľuje, že to nie je dobré, pretože je počuť doslova všetko, čo povedia.

Týmto všetkým pritom elektromobilom len nahráva. Na záver pre istotu Schwarzenegger dodáva, že elektromobily šetria peniaze, čas a životné prostredie, a to bez toho, aby ste sa museli vzdať zábavy a vzrušenia z jazdy.

Schwarzeneggerov obrat

Paradoxne, Arnold Schwarzenegger bol kedysi veľkým obdivovateľom jednej z najmenej ekologických značiek – Hummer. Neskôr však ako guvernér Kalifornie predstavil plug-in hybridnú verziu posledného modelu tejto značky. Aktuálne je veľkým zástancom elektromobility, čoho dôkazom je aj to, že si dal na zákazku vyrobiť čisto elektrickú verziu offroadovej legendy Mercedes-Benz G.

Zdroj titulnej fotografie: Electric for all/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobily sa konečne začínajú objavovať v TV reklamách | VIDEÁ
Vodička chcela nahustiť pneumatiky vozidla prostredníctvom nabíjacej stanice
Tesla na pumpe? Áno, ale pokus o jej natankovanie nebol úspešný

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár