Apple údajne pracuje na elektromobile s vlastnými batériami a motormi

0

O Apple Car, resp. projekte Titan, ktorý sa zameriava na vývoj autonómneho elektromobilu sa hovorí už roky. Nedávne správy naznačovali, že Apple sa sústredí už len na softvér pre autonómne systémy. Zdroje z vývoja však aktuálne tvrdia niečo iné.

Technologický gigant Apple získal zhruba pred 5 rokmi do svojich radov desiatky vysoko postavených zamestnancov z rôznych automobiliek. Tí mali pracovať na utajovanom projekte s názvom Titan. Jeho hlavnou úlohou bol vývoj robotického elektromobilu „Apple car„.

Na jeho vývoji malo pracovať viac ako 1 000 zamestnancov, pričom sa v súvislosti s jeho uvedením na trh spomínal rok 2019. Dnes je isté, že elektromobilu od Apple sa tento rok nedočkáme. Isté však už nie je to, že táto spoločnosť upustila od prác na elektrickom vozidle.

Úžitkový elektromobil

Nemecký portál Manager magazine informuje, že podľa jeho zdrojov, ktoré sú oboznámené s vývojom, pracuje Apple na úžitkovom elektromobile. V tejto súvislosti sa spomínajú slová ako minibus, van, resp. dodávka. Ďalšou zaujímavosťou je, že Apple sa má zameriavať aj na vývoj vlastných batérií, elektromotorov, špeciálne sedadlá a interiérové komponenty.

Inžinieri už údajne zhotovili vzorové vozidlo v typickej čierno-striebornej farebnej kombinácii, ktoré sa nesie v duchu priemyselného dizajnu značky.

V tíme „hlava“ z Tesly

To, že by projekt elektromobilu Apple mohol žiť, naznačoval už minuloročný návrat Douga Fielda. Ten dovtedy pracoval v spoločnosti Tesla ako hlavný inžinier, pričom bol zodpovedný za výrobu kľúčového produktu značky, a to elektromobilu Tesla Model 3.

V poslednom období malo byť v rámci projektu Titan zrušených viac ako 200 pozícií, pričom vývojový tím sa mal sústrediť len na vybrané kľúčové oblasti. Je pravdepodobné, že jednou z nich je softvér pre autonómne systémy riadenia. Veď Apple už testuje svoju technológiu na flotile vozidiel značky Lexus. A to v Kalifornii.

Elektromobil do Apple by mohol byť minimálne spestrením trhu, ktorý by určte napomohol k propagácii elektromobility. Vozidla, ako aj súvisiacich technológií by sme sa však nemali dočkať skôr ako v roku 2023.

Zdroj: Manager magazine, titulná fotografia: newswatchtv.com

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla a Apple by si mohli vzájomne pomôcť, hovorí investor
Tesla a Mercedes diskutujú o možnej spolupráci na elektrickej dodávke
Množstvo zamestnancov Tesly údajne odišlo do Apple. Prečo a čo na to Tesla?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár