Hlavný inžinier Tesly sa vracia do Apple. Bude pracovať na elektromobile?

0

Všetko nasvedčuje tomu, že po čase pochybností pokračuje Apple vo svojom projekte „Project Titan„, ktorý sa zameriava na vývoj autonómneho elektromobilu. Dôkazom môže byť návrat Douga Fielda, ktorý doteraz pracoval ako hlavný inžinier v spoločnosti Tesla.

Doug Field prišiel do spoločnosti Tesla v roku 2013 z Apple. Elon Musk vtedy hovoril, že má veľký talent na vedenie a technológie v rámci vývoja a dodávania skvelých produktov. Z tohto dôvodu dostal na zodpovednosť produkciu kľúčového produktu značky, a to elektromobilu Tesla Model 3.

Fieldovu pozíciu prebral Elon Musk

Po známych výrobných problémoch Modelu 3 však prebral jeho pozíciu Elon Musk, pričom Doug Field si zobral v máji dovolenku a následne Teslu opustil. Aktuálne spoločnosť Apple potvrdila, že sa vracia do jej tímu, v ktorom pôsobil ako viceprezident pre HW inžinierstvo Mac.

Web Daring Fireball uvádza, že Field sa vracia do Apple, aby mohol pracovať na „tajuplnom“ projekte „Project Titan“, v rámci ktorého má spoločnosť vyvíjať autonómny elektromobil. Ten má mať pod palcom Field spolu s Bobom Mansfieldom, ktorý projekt Titan prebral v roku 2016, potom ako pracoval na vývoji Apple Watch.

Neúspešná spolupráca s mnohými automobilkami

V rámci „Project Titan“ sa doteraz spomínalo mnoho neúspešných pokusov o nadviazanie spolupráce so špičkovými automobilkami. Apple najskôr skúšal Nemcov, BMW a Mercedes-Benz. Všetko však údajne stroskotalo kvôli požiadavkám Apple, ktorý chcel mať vo svojej plnej moci vývoj dizajnu, softvéru aj nazhromaždených používateľských dát.

Technologický gigant zo Silicon Valley sa napokon nedohodol ani s automobilkami Nissan, BYD a McLaren.

Applu napokon „sadol“ Volkswagen

Po mnohých peripetiách, spoločnosti Apple nakoniec „sadol“ Volkswagen. Vzájomná spolupráca prinesie minimálne autonómne elektrické vany na báze modelu VW T6, ktoré budú slúžiť na prepravu zamestnancov Apple medzi kompusmi.

Karoséria modelu ostane zachovaná, mnohé komponenty však budú pochádzať od Apple. Nová má byť palubná doska, sedadlá, palubný počítač či senzory. Apple sa údajne postará aj o zabezpečenie veľkokapacitnej batérie.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie článku nižšie):
Nové BMW 3 dostane plne elektrickú verziu! Dôkazom je testovacie vozidlo
Elektrické Porsche Taycan otestované šampiónom F1, Nicom Rosbergom
Audi zverejnilo prvú upútavka na svoje elektrické superauto

Aj keď sa spolupráca Apple a VW oficiálne týka len vývoja vozidla pre interné využitie, nikde nie je napísané, že obe spoločnosti nemôžu „tajne“ vyvíjať komerčný elektromobil v rámci „Project Titan“. Jeho pôvodný konečný termín, ktorý bol údajne stanovený na rok 2020, sa však zrejme nepodarí dodržať.

Zdroje: 9to5mac, Jalopnik, Wikipedia

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár