Čo si myslí šéf Applu o Tesle a Elonovi Muskovi? A bude Apple Car?

2

Šéf spoločnosti Apple, Tim Cook, v nedávnom interview zdieľal svoje názory aj ohľadom spoločnosti Tesla a Elona Muska. A rozhovor sa samozrejme nemohol vyhnúť ani téme Apple Car – potenciálnemu autonómnemu elektromobilu od najsilnejšej značky sveta.

Kara Swisher v rámci show Sway vyspovedala šéfa Applu Tima Cooka, pričom sa ho pýtala aj na to, ako to bolo s navrhovaným stretnutím s Elonom Muskom.

Šéf Tesly totiž pomerne nedávno uviedol, že v čase zvyšovania výroby elektromobilu Model 3, kedy nebola Tesla ďaleko od bankrotu, sa chcel stretnúť so šéfom Applu, aby diskutovali na tému možnej akvizície spoločnosti Tesla.

Bolo to pritom v dobe, kedy mala Tesla podstatne nižšiu trhovú hodnotu ako dnes. Tim Cook však podľa Elona Muska stretnutie odmietol. Na otázku, či sa tak stalo, Cook priamo neodpovedal, uviedol ale, že s Muskom nikdy nehovoril.

Voči Elonovi Muskovi potom vyjadril veľkých obdiv a voči Tesle úctu. Podľa neho totiž Tesla odviedla neuveriteľnú prácu, nielen aby sa stala lídrom, ale aby si aj udržala svoj náskok na dlhé časové obdobie. „Takže si ich veľmi vážim,“ dodal Cook.

No a samozrejme, rozhovor sa nemohol vyhnúť téme autonómneho riadenia a automobilu značky Apple („Apple Car„), ktorý by bol s najväčšou pravdepodobnosťou autonómnym elektromobilom. Autonómne riadenie je podľa Cooka prirodzeným vývojovým stupňom automobilov, ktoré sú už bez toho v mnohých ohľadoch robotmi.

Podľa neho existuje množstvo vecí, ktoré je možné robiť vďaka autonómii. A v tejto veci dodáva: „Uvidíme, čo urobí Apple. Interne zvažujeme množstvo vecí. Mnohé z nich však nikdy neuzrú svetlo sveta. Nehovorím ale, že žiadna nebude.“ 

„Apple Car“ je zdá sa otvorené

A Tim Cook nevylúčil ani to, že by Apple mohol prísť s vlastným automobilom, aj keď odmietol priamo odpovedať na otázku, či môžeme od nich očakávať autonómne riadenie vo forme technológie pre autá alebo vo forme ich vlastného vozidla.

Šéf Applu však dodal, že radi integrujú hardvér, softvér a služby, pričom v nich nachádzajú priesečníky. „A to je to, čo robíme radi. Radi tiež vlastníme primárnu technológiu, ktorá je okolo toho,“ doplnil Cook.

Zdroje: Cleantechnica, titulná ilustračná fotografia: Mike Deerkoski/Flickr (CC BY 2.0)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW a Apple nakupujú od Tesly – emisné kredity, resp. batérie
Apple Car v beta verzii vraj už budúci rok. Vyrábať ho môže KIA
Šéf VW chce napodobniť Elona Muska na Twitteri. Prvým tweetom podpichuje Teslu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Tim Cook určite povedal len to čo chcel povedať. Nebol práve čas oznámiť strategické ciele. Aj to čo to znamená! Napríklad, že tento rok autonómne APPLE auto nebude …

Pridajte komentár