Apple Car v beta verzii vraj už budúci rok. Vyrábať ho môže KIA

0

Tak a máme tu ďalšie správy ohľadom elektromobilu spoločnosti Apple – „Apple Car„. Tie hovoria o zaujímavejšom časovom rámci, ako aj veľkej kapacite výroby. A opäť sa spomína spolupráca s koncernom Hyundai Motor.

V nedávnom období sa začali opäť objavovať správy ohľadom autonómneho elektromobilu „Apple Car“. Týkali sa napríklad toho, že v centre pozornosti vývoja stojí „monočlánková batéria“, ktorá má priniesť radikálne zníženie nákladov a zvýšenie dojazdu.

Nasledovala správa o spolupráci spoločností Apple a Hyundai na „Apple Car“. Interné rozhovory o súvisiacom projekte mali byť podľa kórejskej televízie dokončené, pričom sa čaká na schválenie predsedom.

Potom sa konečne objavila správa oficiálnejšieho charakteru, ktorá pochádzala od koncernu Hyundai Motor. V nej sa uvádzalo, že Hyundai je jednou z viacerých automobiliek, s ktorou je Apple v počiatočnom kontakte ohľadom spomínanej záležitosti. Následne kórejská automobilka 2-krát pozmenila svoje vyhlásenia, pričom z nich vypadla zmienka o spoločnosti Apple.

„Úskoky“ aj v rámci aktuálnych noviniek

Aj aktuálna správa, s ktorou prichádzajú kórejské noviny Korea IT News a na ktorú upozornila agentúra Reuters, sa dočkala dodatočnej úpravy. To môže súvisieť so snahou udržať informácie ohľadom „Apple Car“ v čo najväčšej tajnosti.

V pôvodne zverejnenej správe sa pritom uvádzalo, že spoločnosti Apple a Hyundai Motor plánujú do marca podpísať partnerskú dohodu o autonómnych elektrických automobiloch. Tá má zahŕňať výrobu v závode koncernovej značky Kia, ktorý sa nachádza americkom štáte Georgia alebo alternatívne riešenie v podobe spoločnej výstavby novej továrne v USA.

V počiatočnej fáze, v rámci roku 2024, má mať tento závod produkčnú kapacitu 100 000 vozidiel ročne. Neskôr má byť schopný vyrábať až 400 000 áut za rok. Otázkou pritom je, či by bola celá produkčná kapacita vyhradená pre autonómny elektromobil od Applu.

Taktiež sme sa dozvedeli, že plánom spoločností Hyundai Motor a Apple je vydať beta verziu „Apple Car“ už budúci rok. Kórejské noviny Korea IT News následne aktualizovali správu, pričom tá už neobsahovala detaily. Vrátane informácií o výrobnom mieste a kapacite, ako aj časovom rámci ohľadom podpisu dohody a uvedenia pilotných vozidiel.

Spomínané informácie spoločnosť Apple odmietla komentovať, Hyundai zopakoval svoje 2-krát revidované vyhlásenie z piatka, uvádza Reuters.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čo hovorí na možný elektromobil Apple šéf koncernu VW?
Tesla bola na predaj spoločnosti Apple počas „výrobného pekla“, uviedol Musk
Hyundai a Kia investovali kvôli elektromobilom do chorvátskeho startupu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár