Apple vraj chystá autonómne vozidlo podobné Tesle

0

Projekt Titan spoločnosti Apple, v rámci ktorého americký gigant pravdepodobne vyvíja systém autonómneho riadenia, pričom v hre má byť aj elektromobil „Apple Car“, je stále záhadou. Z času na čas sa však v tomto smere objavia nové neoficiálne informácie. Tie najnovšie pritom hovoria o autonómnom vozidle podobnom Tesle.

Možný systém autonómneho riadenia vozidiel či autonómny elektromobil od spoločnosti Apple by teoreticky mohli byť konkurenciou pre spoločnosť Tesla a iných. Na druhej strane by z toho mohla mať Tesla a iní aspoň čiastočný prospech.

Apple je totiž pojem, ktorý má silu významne spropagovať systémy autonómneho riadenia a elektromobily, v prípade, že by tieto produkty zaradil do svojho portfólia. A nezanedbateľný by nemusel byť ani jeho vplyv napríklad na vládnu politiku v USA, vďaka ktorému by sa mohlo pristúpiť k rýchlejšiemu zavedeniu potrebnej legislatívy ohľadom autonómnych vozidiel a ich používania na bežných cestných komunikáciách.

Z tohto pohľadu by mohli byť aktuálne neoficiálne správy od portálu Digitimes náznakoch dobrých správ pre autonómne riadenie a elektromobilitu. V nich sa uvádza, že Apple spolupracuje so spoločnosťou TSMC, ktorá mu dodáva čipy pre bežné produkty ako napr. smartfóny, aj na čipoch pre autonómne riadenie.

Taktiež sa uvádza, že obe spoločnosti plánujú v USA postaviť továreň na čipy pre „Apple Car„, pričom aktuálne rokujú s dodávateľským reťazcom z oblasti elektroniky pre automobily. Digitimes tiež uviedol, že „model Apple Car je podobný Tesle“. Toto tvrdenie ale ďalej nerozvinul.

Portál Apple Insider, ktorý upozornil na túto správu, zdôrazňuje, že informácie od Digitimes ohľadom dodávateľského reťazca Applu sú zvyčajne presné, v prípade budúcich plánov amerického gigantu je však presnosť „zmiešaná“. Preto treba brať uvedené s rezervou.

Ďalšie náznaky ohľadom projektu Titan

Apple Insider ale tiež dodáva, že dôveryhodný analytik Ming-Chi Kuo, zaoberajúci sa spoločnosťou Apple, už predtým povedal, že Apple by mohol získavať čipy pre systém autonómneho riadenia práve od spoločnosti TSMC, pričom odhaduje, že Apple Car by mohol debutovať medzi rokmi 2023 až 2025.

A tento týždeň sa objavila aj správa, že tím Apple pre autonómne riadenie bol presunutý pod „velenie“ šéfa sekcie umelej inteligencie a strojového učenia a že Apple sa ešte nerozhodol, či uvedie na trh vlastné autonómne vozidlo alebo bude navrhovať, resp. dodávať systém autonómneho riadenia pre vozidlá iných výrobcov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Apple si patentoval typ elektromotora, ktorý je typický pre prvé Tesly
Čo hovoria o plne autonómnom riadení Tesly „FSD beta“ prví vodiči?
Tesla je iPhonom elektromobilov, my chceme byť ich Androidom, uvádza gigant Foxconn

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár