Alza si objednala 4 ťahače Tesla Semi a spustila predaj elektrického „prasaťa“

0

Alza sa pridala k svetovým gigantom ako Pepsi, UPS, DHL či Walmart, ktorí si objednali elektrický ťahač Tesla Semi. Česká spoločnosť pritom plánuje postupnú elektrifikáciu svojho vozového parku. Do jej bohatého „emobility“ portfólia teraz pribudla aj úplne nová, elektrická verzia legendárneho skútra Čezeta  „prase“.

Elektrifikácia vozového parku

Medzi centrálnymi skladmi Alzy, vrátane toho slovenského, budú v budúcnosti premávať elektrické ťahače Tesla Semi. Spoločnosť si totiž objednala 4 kusy. Po testovaní elektrickej dodávky Voltia a rozšírení vozového parku o Kiu Soul EV, je to ďalší krok na ceste k úplnej elektrifikácii vozového parku.

Čezeta 506 – reinkarnované „prase“

Alza taktiež rozširuje svoju sekciu elektromobility o elektrický skúter Čezeta 506. Jedná sa o plne elektrickú reinkarnáciu kultového českého skútra z 50. rokov minulého storočia. V ponuke je v 2 verziách. Tie budú disponovať výkonom 8 resp. 11 kW. Krútiaci moment oboch verzií je úctyhodných 189 Nm. 4, resp. 6 kWh batérie zabezpečia skútru dojazd do 100, resp. 150 km. Retro-štýlovú jazdu si budete môcť užiť až do rýchlosti 90, resp. 120 km/h.

Cena vás dostane…

Za tento zaujímavý skúter produkovaný v Česku ale výrobca pýta nemalé peniaze. Slabšiu verziu predáva Alza za 13 320 €, silnejšiu za 15 119 €. Cena tak z tohto elektrického skútra robí skôr zberateľský kúsok ako bežné metské „vozítko“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Semi “drví” asfalt a podľa Daimleru popiera zákony fyziky | VIDEO
EÚ chce 10 až 20 “Gigafactory”. Jedna z nich by mohla vyrásť pri Nitre
Skvelý nápad Telekomu! Svoje rozvodné skrine premení na nabíjacie stanice

Alza vyvíja vlastnú nabíjačku

Po vstupe do Českej asociácie pre elektromobilu sa Alza angažuje na projekte premeny lámp verejného osvetlenia na nabíjacie stanice. Taktiež pre svojich zákazníkov vyvíja domáce 400V nabíjačky. Sľubuje pritom nízku cenovú hladinu.

Zdroj: Alza, titulný obrázok: Tesla, Alza, Čezeta

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár