Retro-futuristické „mestské“ e-kupé Alpha Ace sľubuje dojazd cez 400 km

1

Kalifornská „elektromobilka“ Alpha Motor nedávno predstavila jeden zo svojich viacerých chystaných modelov – Alpha Ace Coupe, ktorý nezaujme len svojim dizajnom. „Mestské“ kupé podľa výrobcu totiž ponúkne veľmi slušný dojazd a batožinový priestor.

Ambicióznych startupov špecializujúcich sa na elektromobily pribúda a jedným z nich je aj kalifornská spoločnosť Alpha Motor. Tá sa okrem dizajnu snaží zaujať najmä špeciálnou platformou, ktorá „umožňuje bezproblémovú výmenu, recykláciu a obnovu hlavných komponentov, vrátane batérie, exteriéru karosérie a interiérových komponentov, ktoré sú dôležité z hľadiska životnosti.“

Jedným z prvých modelov, ktoré vyrastú na tejto modulárnej platforme, má byť kupé Alpha Ace, ktorému dáva výrobca prívlastok „mestské„. Tomuto štýlovému „retro-futuristickému“ elektromobilu by však určite nevadilo ani používanie mimo hraníc mesta .

Veď má ponúknuť dojazd cez 400 km (nakoľko pôjde o americké vozidlo, môžeme predpokladať, že podľa prísneho a pomerne presného cyklu EPA) či zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) za 6 s.

Rozmery 4 180 x 1 886 x 1 450 mm (dĺžka x šírka x výška) a batožinový priestor takmer 400 l tiež odhaľujú, že nejde o žiadnu nákupnú tašku. Vozidlo tiež ponúka „kompaktné“ zadné sedadlá. Tie však budú len núdzovým riešením, ktoré pravdepodobne pôjde na úkor spomínaného batožinového priestoru.

Detaily o batérii elektromobilu Alpha Ace nepoznáme, výrobca však sľubuje podporu rýchlonabíjania. Súčasťou má byť aj systém pre jej ohrev a ochladenie. Okrem toho sme sa dozvedeli, že hmotnosť vozidla dosahuje 1 633 kg a že vo výbave nájdeme 16 až 18″ kolesá, LED svetlomety, prémiový audiosystém, Bluetooth konektivitu či prémiové čalúnenie sedadiel.

Možnosť rezervácie, ale výroba je nejasná

Zaujímavý „mestský“ kupé elektromobil je už možné rezervovať. Cieľová štartovacia cena sa môže podľa spoločnosti Alpha Motor pohybovať v naozaj širokom rozmedzí, a to 32 000 až 39 000 $ bez DPH. Takže americký startup zdá sa zatiaľ nemá ohľadom svojho elektromobilu úplne jasno.

Nepoznáme ani termín možného spustenia výroby či dodávok vozidla zákazníkom. Nemalo by ísť pritom o prvé vozidlo značky, ktoré sa má dostať na trh. Tým by totiž mal byť model Alpha Icon, ktorý je podľa výrobcu možné nakonfigurovať do podoby SUV, dodávky či nákladného vozidla.

alpha icon

Alpha Icon. Zdroj: Alpha Motor

Zdroj: Alpha Motor

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobil MIA 2.0 za 16 000 € by mohol používať slovenské batérie InoBat
Reštart nemeckej „Tesly pre masy“ má priniesť cenovo dostupné e-autá
Švajčiarsky „mikro-elektromobil“ Microlino za 12 000 € bude lepší

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár