Prvá elektrická Alfa odhalila prvé cenovky a ďalšie špecifikácie

2

Prvý elektromobil značky Alfa Romeo má za sebou zaujímavý začiatok. Pár dní od predstavenia bol totiž premenovaný z Alfy Romeo Milano na model Alfa Romeo Junior. Oveľa zaujímavejšie sú však aktuálne odhalené ďalšie špecifikácie a prvé ceny elektromobilu Alfa Romeo Junior Elettrica.

Úvodom sa ešte v krátkosti vrátime k premenovaniu prvého elektromobilu značky Alfa Romeo, ktorým je subkompaktný crossover zo segmentu B. Pôvodné meno „Milano“, ktoré odkazovalo na rodné mesto značky, má byť totiž podľa talianskych úradov protizákonné. Môže to byť pritom tým, že sa bude vyrábať v Poľsku, a tak nejde o taliansky výrobok.

Ďalšie odhalené špecifikácie

Novinka od Alfy Romeo aktuálne odhalila ďalšie špecifikácie. V rámci nedávnej premiéry vozidla sme sa dozvedeli, že elektromobil Alfa Romeo Junior Elettrica ponúkne rozmery 4,17 x 1,78 x 1,50 m (dĺžka x šírka x výška), batožinový priestor s objemom 400 l, pohon prednej nápravy, výkon 115 a 177 kW (verzia „Veloce“), 54-kWh batériu, dojazd max. 410 km (WLTP), max. nabíjací výkon 100 kW, nabitie z 10 na 80 % do 30 min či 11-kW palubnú nabíjačku.

A aktuálne sme našli technický list, ktorý odhalil aj rázvor 2 562 / 2 557 (verzia Veloce) mm, objem batožinového priestoru po sklopení zadného radu sedadiel 1 265 l, hmotnosť 1 545, resp. 1 560 kg, krútiaci moment 260, resp. 345 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9, resp. 6 s či maximálnu rýchlosť 150, resp. 200 km/h.

alfa romeo junior elettrica

Zdroj: Alfa Romeo

Spustenie predaja a ceny

Aktuálne tiež automobilka Alfa Romeo informovala, že spustila predaj modelu Junior v rámci nemeckého trhu. Na začiatok bude k dispozícii limitovaná edícia „SPECIALE“, ktorá nad rámec základnej výbavy ponúka napr. 18″ disky z ľahkej zliatiny, kožený volant, el. nastaviteľné sedadlo vodiča s masážnou funkciou, el. ovládané 5. dvere, bezkľúčové zapínanie či ambientné osvetlenie. A to za cenu 41 500 €.

K dispozícii je však aj kompletný cenník bežných „nelimitovaných“ verzií, ktoré budú v Nemecku dostupné na objednávku od júna. Základná verzia Alfa Romeo Junior Elettrica pritom bude stáť od 39 500 € a výkonnejšia verzia s prívlastkom „Veloce“ od 48 500 €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Citroën odhalil menšie „cenovo dostupné“ elektro-SUV s až 7-miestnou konfiguráciou
Alfa Romeo avizuje elektrickú vlajkovú loď s dojazdom 800 km a troma motormi
Modernizovaná Dacia Spring dostala slovenský cenník. Zostáva najlacnejším elektromobilom na trhu
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár