Oceňovaný slovenský e-mobility startup AgeVolt získal miliónovú investíciu

8

Slovenský startup AgeVolt, ktorý prichádza s inovatívnym nabíjacím systémom, získal investíciu vo výške 1,2 mil. €. A to od konzorcia spoločností InoBat / IPM Group a slovenského investičného fondu Venture to Future Fund (VFF).

“Táto strategická investícia je pre AgeVolt dôležitým míľnikom. Vďaka nej sme o krok bližšie k úplne novému princípu nabíjania elektromobilov, ktorý bude alternatívou k aktuálnej snahe o dominanciu prevádzkovateľov nabíjacích staníc. S AgeVoltom je elektromobilita skutočne udržateľná a prospešná pre spoločnosť na mnohých úrovniach,” uviedol zakladateľ spoločnosti AgeVolt, Ján Zuštiak.

Inovatívny nabíjací systém pre elektromobily z dielne slovenského startupu ponúka komplexné riešenie pre všetkých majiteľov parkovacích miest. Tí môžu vďaka meraniu aktuálneho odberu budovy a regulácii nabíjacieho výkonu využiť existujúcu elektrickú prípojku bez obáv z preťaženia siete a nutnosti navýšiť hodnotu ističa alebo rezervovanej kapacity.

Akýkoľvek majiteľ parkovacieho miesta, od biznis budov po rodinné domy, môže nabíjať vlastné elektromobily a zároveň službu nabíjania ponúknuť verejnosti. Majiteľ nabíjacej stanice si môže nastaviť vlastné podmienky aj vizuál, mesačné poplatky sa mu pritom nenavýšia. A siete predajní, hotely či nákupné centrá môžu oceniť možnosť prepájania nabíjania so svojím vernostným programom či podporou marketingu.

Jeden z čerstvých investorov, VFF, oceňuje „unikátny prístup spoločnosti AgeVolt založený na inteligentnom riadení rezervovanej kapacity budov bez potreby vysokých investícií“. Verí pritom, že toto riešenie prispeje k masívnejšiemu budovaniu nabíjacích bodov a rozvoju zdieľaného ekosystému nabíjania.

AgeVolt plánuje investíciu využiť predovšetkým na expanziu na európske trhy, ďalší vývoj energetického riadenia a budovanie digitálnej platformy s využitím technológie blockchain.

AgeVolt patrí k najinovatívnejším startupom sveta

Projekt slovenského nabíjacieho systému AgeVolt vstúpil na trh začiatkom roka 2020. Je držiteľom certifikátu výnimočnosti Seal of Excellence, ktoré udeľovala Európska komisia najsľubnejším európskym inovatívnym projektom. Vďaka tomu dostane z grantu Ministerstva hospodárstva SR do konca tohto roka 1,8 mil. € na ďalší rozvoj.

Od svojho vzniku sa AgeVolt dostal do TOP 10 viacerých svetových súťaží pre startupy a obstál v konkurencii stoviek inovatívnych firiem. Tento rok bol zaradený na prestížny globálny zoznam #SET100 ako jeden zo 100 najinovatívnejších startupov v energetickom a mobilnom sektore.

Na vývoji nových technológií AgeVolt spolupracuje s Národným batériovým centrom a Slovenskou akadémiou vied. Zároveň vyvíja novinky v spolupráci s DXC Technology, ABB či Engie Slovakia. V súčasnosti sú v prevádzke desiatky nabíjačiek AgeVolt na Slovensku a v Českej republike. A na najbližšie obdobie sú naprojektované stovky ďalších.

nabijanie elektromobil agevolt

Zdroj: AgeVolt

Viac o tom, čo AgeVolt ponúka, sa dozviete z nášho predchádzajúceho článku.

Zdroj: tlačová správa (AgeVolt)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenská Voltia vyvinula špeciálnu chladiarenskú elektro-dodávku
Je nabíjanie elektromobilov drahšie ako tankovanie spaľovákov? Mnohí si to myslia
Nemecký minister dopravy rokuje s Teslou o sprístupnení jej nabíjačiek pre všetkých

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

8 komentárov

Pridajte komentár