Honda a Sony predstavili spoločnú značku elektromobilov Afeela a nový prototyp vozidla

2

Japonské spoločnosti Honda a Sony už dlhšiu dobu hovorili spoločnom podniku, ktorý sa bude špecializovať na smart elektromobilitu. A aktuálne predstavili súvisiacu značku Afeela, ako aj nový prototyp ich prvého spoločného elektromobilu Afeela Prototype.

Spoločnosť Sony Honda Mobility bude predávať svoje inteligentné elektromobily pod značkou Afeela. A prvým z nich, ktorý sa dostane na trh v roku 2025, bude väčší sedan, ktorý vzíde z aktuálne predstaveného konceptu Afeela Prototype.

Značka Afeela má byť nositeľom inteligentných elektromobilov zameraných na nové technológie a inovácie, ako aj zábavu. Svedčí o tom tiež technologická výbava predstaveného prototypu, ktorá obsahuje napr. 45 kamier a snímačov, hardvér od Qualcommu s výpočtovým výkonom 800 TOPS*2 či rozšírenú realitu, na ktorej podnik Sony Honda Mobility spolupracuje so spoločnosťou Epic Games. Elektromobily značky Afeela pritom bude možné označiť aj za herné konzoly na kolesách, príp. platformu pre vstup do metaverse.

Čo vieme o novom prototype?

Elektromobil Afeela Prototype má rozmery 4 895 x 1 900 x 1 460 x 3 000 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor) a pohon všetkých kolies. A to je všetko, čo sme sa dozvedeli v prípade technických špecifikácií. Nie je tak jasné, či nový prototyp zahŕňa rovnaký či podobný pohonný systém ako už skôr predstavené prototypy Sony Vision-S 01Sony Vision-S 02.

Model Sony Vision-S 01 bol pritom vybavený dvoma elektromotormi s výkonom po 200 kW, ktoré boli umiestnené na prednej, resp. zadnej náprave. A tie sa dokázali postarať o zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,8 s a maximálnu rýchlosť 240 km/h.

Spoločnosť Sony Honda Mobility aktuálne tiež informovala, že ich prvý elektromobil, ktorý vzíde z modelu Afeela Prototype, bude možné predobjednať od prvej polovice roku 2025. Predaj bude následne spustený do konca roka 2025. Prvé dodávky sú naplánované na jar 2026 (najskôr v S. Amerike).

afeela prototype interier

Zdroj: Afeela

Zdroj: Afeela

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Honda chystá 30 elektromobilov, ktoré si vyžiadajú obrovské investície
Prvá zmienka o cene elektromobilu Apple a ďalšie neoficiálne novinky
Xiaomi chce predávať viac áut ako dnes predávajú Toyota či VW Group

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Aprečo nie? Môže to byť výborné oživenie trhu. Mňa napríklad ako amatérskeho fotografa (a filmára) zaujala informácia „45 kamier a snímačov“.
    Veľmi zaujímavé…

Pridajte komentár