Slovenský Aeromobil predstavil koncept lietajúceho auta s elektrickým pohonom a kolmým štartom

1

Slovenská spoločnosť AeroMobil, ktorá sa už dlhé roky venuje vývoju lietajúceho automobilu, predstavila nový koncepčný model AeroMobil 5.0 VTOL. Ten je špecifický plne elektrickým pohonom a schopnosťou vzletu z miesta. 4 pasažierov má prepraviť až na vzdialenosť 700 km.

Slovenský technologický poklad AeroMobil kráča s dobou, a tak predstavil nový koncept lietajúceho automobilu s moderným elektrickým pohonom a systémom vertikálneho štartu z miesta (VTOL – vertical take-off and landing). AeroMobil 5.0 VTOL tak doplní model 4.0 STOL, ktorý je určený na medzimestské cestovanie. Novinka nájde svoje uplatnenie najmä v rámci vnútromestskej dopravy.

Už žiadne zápchy

AeroMobil 5.0 VTOL s kolmým vzletom a pristátím je tak ideálnym dopravným prostriedkom, s ktorým sa cestujúci vyhnú typickým mestským kolónam, pričom pri ceste do cieľovej destinácie nie je nutné žiadne otravné prestupovanie. Spoločnosť AeroMobil tvrdí, že model 5.0 VTOL bude prispôsobený fleetovým, ako aj taxi službám.

V znamení adaptivity a autonómie

Koncept má množstvo adaptívnych častí pre zabezpečenie čo najvyššej miery efektivity. Adaptívne sú krídla, vrtuľová časť pre dopredný pohyb, ako aj podvozok, ktorý musí byť komfortný ako na ceste, tak aj pri vzlete a pristávaní.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla predviedla nerozbitné čelné sklo pre ťahač Semi │VIDEO
40 tonový nákladiak pre ťažiarenský priemysel s plne elektrickým pohonom
V Ženeve bola predstavená revolučná generácia Formuly E. Poznáme špecifikácie

Na trhu by sa mal 4-miestny AeroMobil 5.0 VTOL schopný autonómnej prevádzky objaviť najskôr v roku 2025. Závisieť to bude aj od aktuálnej situácie v doprave, predovšetkým legislatívnej stránky.

Zdroj: AeroMobil

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Držím slovenskej firme palce. E. M. údajne na to nemá čas, a keby sa ešte do toho pustil, praskol by mu mozog. Tak Slováci poďme do toho, nech máme nebo čisté.

Pridajte komentár