V novom Tesla Store vo Viedni sa dohovoríte po slovensky

4

Spoločnosť Tesla Motors otvorila pred pár dňami svoj nový Tesla Store v centre Viedne. Jedná sa o vlajkový showroom automobilky, ktorý sa rozprestiera na ploche 300 m². Veľkým pozitívom je, že zamestnáva Čecha, ktorý bude mať na starosti českú a slovenskú klientelu. Taktiež sa spomína, že v blízkej budúcnosti by si mohli slovenskí zákazníci preberať svoje vozidlá vo Viedni.

Nový Tesla Store sídli v centre Viedne na ulici Her­ren­gasse. Je to už druhý showroom Tesly v hlavnom meste Rakúska. Ten pôvodný sa však nachádza vo viedenskom technickom parku, zhruba 11 km od centra. Takže teraz sú elektromobily značky ešte dostupnejšie. Na ploche 300 m² si môžete pozrieť bielu Teslu Model X a červený a šedý Model S. Budúci rok pribudne aj Tesla Model 3. Nachádza sa tu dizajnové štúdio s rôznymi vzorkami voliteľných komponentov. Na predajni sa dozviete všetky potrebné informácie o vozidlách, objednávke či testovacích jazdách.

tesla store vieden wien vienna

Tesla Store Viedeň. Zdroj: czechcrunch.cz

V súvislosti s novou predajňou sa spomínajú 2 veľké benefity pre slovenských zákazníkov. Zamestnanec Domi­nik Hasala, ktorý je českým špecialistom na elektromobily, bude mať na starosti klientelu z Česka a zo Slovenska. Takže v Tesla Stores nebudete mať problém sa dohovoriť po slovensky. Toto je oficiálny kontakt na p. Hasalu: +431 25 31 789, dhasala@tesla.com.

tesla store vieden wien vienna

Tesla Store Viedeň. Zdroj: czechcrunch.cz

Oveľa väčším benefitom pre Slovákov by však mohla byť možnosť prebratia objednaného vozidla priamo vo Viedni. Táto možnosť je však zatiaľ len v štádiu úvah. V súčasnosti si musia slovenskí zákazníci vyzdvihnúť svoje vozidlo osobne v distribučnom centre Tesla, ktoré sa nachádza v holandskom Tilburgu. Alebo si musia zabezpečiť dovoz prepravnou spoločnosťou.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Postup pri objednávke a registrácii vozidiel Tesla
Tesla vstupuje na nové trhy aj vďaka Autopilotovi, dočká sa aj Slovensko?

Zdroj: tlačová správa, titulná foto: Isabelle Spizzi

tesla magazin zdielanie

Share.

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

 1. S p. Hasalom som už v kontakte. Tesla M3 rezervovaná a verím že sa podarí preberanie vo Viedni a možno aj využitie dotácie na EV (ak v tom čase ešte bude).

  • Gratulujeme k rezervácii a držíme palce ohľadom prebratia vozidla a dotácie! A veľmi pekne ďakujeme za vaše komentáre, ktoré sú prvými v rámci nášho mladého magazínu. Ste priekopníkom:-) Veríme, že už čoskoro sa pridajú aj ďalší čitatelia;-)

   • Jozef Pohorelec on

    Neviete či tesla plánuje store aj na Slovensku.. Ak áno tak kedy. Čo sa týka dotácii som totiž čítal že sa dajú uplatniť len v prípade že má automobilka showroom na Slovensku.

    Ďakujem.

    • Tesla ma momentalne (asi pocas autosalonu v BA) v Auparku vystavene Xko a jeho podvozok. Pytsl som sa tam predajcu, ci neplanuju otvorit predajnu v BA kvoli tej dotacii, ale ze oni ziadne info o tomto nemaju, snad sa ale nieco dovtedy otvori, kedze mam aj ja Model 3 zarezervovany.

Pridajte komentár

O NÁS / KONTAKT / PODMIENKY POUŽÍVANIA    Copyright © 2016 - 2017 TeslaMagazín.sk     Sledujte nás aj cez sociálne siete  

 Staňte sa fanúšikom Tesla Motors, elektromobility a inovácií

Upozornite ma raz týždenne na najzaujímavejšie články

 

Odoslané!